منو سایت

وضعیت بازارها ، بیت کوین که ثابت مانده است همزمان با جهش دوباره اتریوم

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

پس از سقوط گسترده و سریع بازار ارزهای دیجیتال در روز دوشنبه، به نظر می‌رسد که این بازار به ‌دنبال بازیابی قیمت و جبران سقوط قبلی است.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین در حال‌ حاضر با قیمت ۱۱,۳۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ گذشته رشدی ۲.۱ درصدی داشته است. در طول این مدت، بیت کوین توانست تا ۱۱,۴۸۵ دلار پیش رود. کمترین میزان ثبت‌ شده در این بازه نیز ۱۰,۹۱۳ دلار بود.

قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین‌ های متحرک ۱۰ و ۵۰ روزه است و این مسئله یک نشانه تکنیکال صعودی در بازار قلمداد می شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

بیت کوین توانسته بود تا طی جهش صعودی قبلی خود تا مرز ۱۲,۱۳۱ دلار پیش رود. این روند روز یک ‌شنبه و پس از اصلاح ۱,۴۰۰ دلاری متوقف شد و پادشاه ارزهای دیجیتال به سطوح قیمتی پایین ‌تر سقوط کرد. روپرت داگلاس (Rupert Douglas)، مدیر بخش فروش کارگزاری ارزهای دیجیتال کوین (Koine)، در اظهارنظری گفت:

بازار جهش قدرتمندی از ۹,۰۰۰ دلار به ۱۲,۰۰۰ دلار داشت. عکس‌ العمل بازار و ریزش قیمت فقط‌ و فقط برای خارج ‌کردن موقعیت‌ های خرید ضعیف بود که در سطوح قیمتی بالا قرار داشتند.

قیمت بیت ‌کوین در قراردادهای آتی بایننس برای لحظاتی به ۱۰۰ هزار دلار رسید!

روز یک ‌شنبه و پس از کاهش قیمت، چیزی در حدود ۱۴۷ میلیون دلار از ابزارهای مشتقه بیت کوین در پلتفرم بیت مکس (BitMEX) لیکویید شد. لیکویید شدن در بازارهای ارزهای دیجیتال به معنی از دست دادن تمام سرمایه ‌ای است که سرمایه‌ گذار در یک موقعیت قرار داده است.

جان ویلاک (John Willock)، مدیرعامل شرکت تریتام (Tritum)، ضمن اشاره به لیکویید شدن یک موقعیت ۱۰ میلیون دلاری در بیت مکس گفت:

تعداد زیادی موقعیت خرید با اهرم بالا توسط معامله‌ گرانه روزانه اتخاذ شده بود که در نهایت لیکویید شد و حالا آنها نشسته ‌اند و زخم‌ هایشان از این سقوط را لیس می ‌زنند.

موقعیت‌های لیکوییدشده در بیت مکس
موقعیت‌های لیکویید شده در بیت مکس

حجم معاملات آنی روز یک‌ شنبه در صرافی کوین بیس نیز نسبت به حالت عادی بیشتر بود و به رقم ۳۱۸ میلیون دلار رسید. پس از ثبت حجم معاملات ۴۴۶ میلیون دلاری در روز ۲۷ ژوییه (۶ مرداد)، حجم معاملات روز یک ‌شنبه را می توان دومین روز پرکار کوین بیس در ماه گذشته دانست.

ویلکاک در ادامه افزود:

به نظر می‌رسد که بقیه بازار اشتهای زیادی برای انباشت بیت کوین با ۱,۰۰۰ دلار قیمت کمتر دارند. [بیت کوین] حالا به‌ دنبال بازگشتن به ۱۲,۰۰۰ دلار و بالاتر است. آن [سقوط] را مثل یک لغزش در نظر می‌گیرم و در حال بازگشتن به مسیر [صعودی] هستیم.

حجم معاملات بیت کوین در کوین بیس
حجم معاملات بیت کوین در کوین بیس

قیمت فعلی بیت کوین بیت کوین به‌ نسبت قیمت اوج روز یک ‌شنبه، ۵.۸درصد کمتر است. از سوی دیگر، اتر فاصله ‌ای ۵ درصدی با قیمت روز یک ‌شنبه خود دارد.

اتر به ‌دنبال رسیدن به ۴۰۰ دلار

اتر که در رده دوم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد، توانست با جهشی ۴.۴ درصدی طی ۲۴ گذشته به محدوده ۳۹۳ دلار برسد.

این ارز دیجیتال هم از سقوط سریع روز یک ‌شنبه در امان نبود و تا مرز ۳۲۵ دلار سقوط کرد و پس از آن توانست قیمت خود را احیا کند. در این میان، برخی از معامله‌ گران به‌ دنبال آن هستند تا در کف قیمت خرید کنند. جک تان (Jack Tan)، از مدیران ارشد شرکت معاملاتی کرونوس ریسرچ (Kronos Research)، در مصاحبه‌ ای گفت:

انتظار داشتیم که قیمت اتر تا محدوده ۳۰۰ دلار پایین بیاید و در آنجا وارد فاز تثبیت قیمت شود.

نمودار قیمت اتر
نمودار قیمت اتر

کارل سامسن (Karl Samsen)، معاون بازارهای سرمایه شرکت معاملاتی گلوبال دیجیتال استس (Global Digital Assets)، در مصاحبه خود گفت که اتر در حال جدا کردن خود از بیت کوین است و این مسئله سبب می‌شود که بازار آلت کوین‌ها نیز با جهش همراه شود. او در ادامه افزود:

از آنجایی که بیت کوین قبلا رهبر بازار بوده است، در حال توازن دوباره است. اتر تمام بازار را پشت سر گذاشته است و آلت کوین‌ها را هم همراه خود می ‌کشاند. هنوز اوضاع برای حجم بازار آلت کوین‌ها در کوتاه‌ مدت و میان‌ مدت بسیار صعودی است.

سایر بازارها

تقریبا بازار تمام ارزهای دیجیتال وضعیتی مثبت دارد. در این میان ریپل، کیوتوم (Qtum) و بیت کوین اس ‌وی به ‌ترتیب ۱۰، ۸.۳ و ۷.۱ درصد رشد داشته‌ اند.

بازار نیکی ۲۲۵ با ۲.۲درصد رشد، روز خوبی را پشت سر گذاشت. این بازار طی ماه گذشته توانسته بود ۱۷.۹درصد رشد کند.

بازار FTSE 100 اروپا هم با ۲.۲درصد رشد، از جمله بازارهایی بود که عملکردشان در روزهای گذشته امیدوارکننده بوده است. افزایش ارزش این بازار را می‌توان نشانه ‌ای از افزایش فعالیت کارخانه‌ های اروپایی دانست.

شاخص S&P 500 هم جهشی ۰.۹ درصدی را ثبت کرد. مایکروسافت یکی از شرکت‌ هایی است که این شاخص را تشکیل می‌دهد. سهام مایکروسافت پس از خرید پلتفرم تیک ‌تاک (TikTok)، چیزی در حدود ۵٪ رشد کرد.

طلا همچنان به رشد خود ادامه می دهد و به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیده است

قیمت طلا هم با افزایش ۰.۰۷درصدی، در حال حاضر در قیمت ۱۹۷۶ دلار معامله می شود. قیمت هر بشکه نفت خام تگزاس هم با افزایشی ۰.۹ درصدی، به ۴۰.۸۱ دلار رسید. سود اوراق قرضه وزارت‌ خزانه ‌داری آمریکا نیز با کاهشی ۵ درصدی همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن