منو سایت

شرکت سهامی عام ماراتون حدود ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شرکت سهامی عام ماراتون پتنت گروپ (Marathon Patent Group)، دیروز اعلام کرد که حدود ۴,۸۱۳ واحد بیت کوین، به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

به گزارش «The Block»، بودجه این این سرمایه‌ گذاری از صندوق ذخیره این شرکت تأمین شده است. مریک اوکاموتو (Merrick Okamoto)، مدیرعامل ماراتون هم این مسئله را تأیید کرده است. این اولین بار است که یک شرکت فعال در حوزه استخراج بیت کوین، بیت کوین می‌ خرد. اوکاموتو در این باره گفت:

با تبدیل نقدینگی خود به سرمایه ‌گذاری در بیت کوین، سرمایه‌ گذاری در همان بازاری را که در آن فعال هستیم به واقعیت تبدیل کردیم. معتقدیم که نگه ‌داری بخشی از ذخایر خزانه به‌ صورت بیت کوین، استراتژی بلندمدت بهتری نسبت به نگه‌ داری دلار آمریکاست. این کار ما مشابه شرکت ‌های آینده‌ نگری مثل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)‌ است.

سهام ماراتون طی سال گذشته ۸۹۲ درصد رشد داشته است. در همین مدت، ارزش سهام مایکرواستراتژی ۱۶۶ درصد بیشتر شده است. این در حالی است که قیمت بیت کوین جهشی ۳۰۰ درصدی داشته است.

بیشتر بخوانیم : شرکت روتشیلد اینوستمنت سهام بیت کوین خود را افزایش داد

ماراتون اوایل ماه جاری میلادی، ۲۵۰ میلیون دلار نقدینگی جذب کرده است. اوکاموتو در پاسخ به اینکه آیا از این سرمایه برای خرید بیت کوین استفاده شده است یا نه، گفت:

پیش از این برنامه جذب سرمایه، ۴۲۵ میلیون دلار نقدینگی در اختیار داشتیم و از آن برای خرید بیت کوین استفاده کردیم.

ماراتون این بیت کوین‌ ها را از طریق شرکت NYDIG‌ خریده است. این شرکت از سال ۲۰۱۷ وارد حوزه استخراج بیت کوین شده است. به ‌گفته اوکاموتو، در حال حاضر ۲,۵۶۰ دستگاه در تأسیسات این شرکت فعالیت و حدود ۱.۵ تا ۲ بیت کوین در روز استخراج می ‌کنند.

این شرکت به ‌تازگی ده‌ ها هزار دستگاه پیشرفته اس ۱۹ (S19) خریداری کرده است تا کسب ‌وکار خود را گسترش دهد. ارزش این دستگاه‌ ها حدود ۲۷۰ میلیون دلار برآورد شده است. اوکاموتو در این باره گفت:

این دستگاه‌ ها از هفته جاری ارسال می ‌شوند. با راه‌ اندازی کامل، مجموع هش ریت شرکت از ۱۰.۳۴ اگزا هش بر ثانیه فراتر می‌ رود. با این اوصاف، فکر می‌ کنیم که ماراتون به بزرگترین ماینر بیت کوین در جهان تبدیل می ‌شود.

هش ریت فعلی ماراتون، چیزی در حدود ۲۵۶ پتا هش بر ثانیه است. اوکوماتو معتقد است که در صورت رسیدن دستگاه‌ های جدید، درآمد این شرکت به روزی ۵۵ تا ۶۰ واحد بیت کوین برسد.

اوکاموتو با اشاره به شراکت این شرکت و شرکت بیوولف انرژی (Beowulf Energy)، گفت که موضع‌ گیری ماراتون برای موفقیت بلندمدت منحصربه‌ فرد است. قرارداد ماراتون و بیوولف انرژی برای دسترسی به برق ارزان ‌قیمت است.

بیشتر ماینرهای بیت کوین یک قالب دارند. هزینه این تشکیلات در محدوده ۰.۰۵ تا ۰.۰۶ کیلووات ساعت قرار دارد.

با توافق بیوولف و ماراتون، این هزینه ‌ها به ۰.۰۲۸ دلار کاهش یافته است. به‌عبارت دیگر، هزینه تولید هر بیت کوین از ۷,۷۰۰ دلار به ۴,۴۰۰ دلار کاهش یافته است. اوکاموتو در مورد سرمایه‌ گذاری‌ های آتی ماراتون در بازار بیت کوین صحبتی نکرد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۳۲,۰۰۰ دلار قرار دارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن