منو سایت

تعداد زیادی از آلتکوین ها در دنیای ارز دیجیتال نابود شدند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

طی حباب سال ۲۰۱۷ در بازار ارز دیجیتال (cryptocurrency) بود که افراد زیادی وارد این بازار شدند و هر فردی آلتکوین (Altcoin) خود را برای صنعت و یا طبقه خاصی عرضه می کرد. در این نوشتار به بررسی زیرمجموعه کوچکی از آلتکوین‌هایی می‌پردازیم که با ترکیدن حباب در سال ۲۰۱۷، به کلی از بین رفتند.

تعداد زیادی آلتکوین غیر‌ضروری در آن دوران موجود بودند

برای هر چیزی که تصور کنید، آلتکوینی در فضای ارز دیجیتال موجود است. در این فضا آلتکوین‌هایی با نام کرونا ، پوتین و ترامپ موجود هستند . همه ما ماجرای ایجاد دوج کوین (Dogecoin) را شنیده‌ایم و از آن عجیب‌تر اینکه گاهی توکن‌هایی (token) بی‌ارزش وارد این فضا شده‌اند و با فروشی عالی مواجه شده‌اند. یکی از این توکن‌ها خود را بی‌ارزش خوانده بود، اما با این وجود با فروشی عجیب روبرو شد.

البته در جریان حباب ۲۰۱۷، برای مدت کمی تعدادی از آلتکوین‌ ها ایجاد شدند که اهداف جدی‌تری داشتند و می‌خواستند به صنعت خاصی کمک کنند. از جمله این آلتکوین‌ها می‌توان به DentaCoin اشاره کرد که هدفش کمک به صنعت دندان‌پزشکی بود.

در همین زمان بود که در آمریکای شمالی و کانادا، ایالت‌های زیادی اقدام به قانونی کردن مصرف تفریحی مواد مخدر کردند و این باعث افزایش علاقه عظیمی به این حیطه شد. این جرقه باعث راه‌اندازی پروژه‌های ارز دیجیتال در این زمینه شد و این پروژه‌ها در نهایت اساس این صنعت را پایه‌ریزی کردند. از جمله این پروژه‌ها می‌توان به potCoin، cannabisCoin و غیره اشاره کرد.

PotCoin یکی از اولین پروژه‌های متمرکز بر موا مخدر بود که موفقیت عظیمی را در آن زمان تجربه کرد و قیمت آن از ۰.۰۰۱ دلار به حدود ۰.۴۰ دلار در اوج خود رسید. سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال هر کدام به نحوی در آن زمان به نسبت این ارز احساسات مثبت و صعودی داشتند.

پروژه‌های متمرکز بر مواد مخدر به کلی از بین رفتند

این آلتکوین‌ های متمرکز بر مواد مخدر در نهایت با شکست مواجه شدند و کاملا از بین رفتند. PotCoin و همه ارز‌های مشابهش به نسبت بالا‌ترین قیمت خود حدود ۹۰ درصد و گاهی بالا‌تر هم افت کرده‌اند و سرمایه‌گذاران خود را با شکستی بزرگ مواجه کرده‌اند.

در واقع پروژه هایی که اهداف سازندگی و توسعه نداشتند با شکست مواجه شدند و در این بین توکن هایی که با مقاصد بد و خلاف قوانین در این عرصه ظهور پیدا کردند، در نهایت شکست خوردند و کاملا از بین رفتند. در واقع از این نوع توکن ها در این حوزه نوپا کم نیست و توکن های زیادی با اهداف تخیلی یافت می شود که تنها می توان گفت به هیچ وجه سمت این نوع توکن ها و سرمایه گذاری ها نروید زیرا تنها سرمایه و دارایی شما را به باد می دهند و هیچ سود و عاقبتی نخواهند داشت.

بازار‌ها چرخه‌ای هستند و ممکن است این ارز‌ها با برگشت‌هایی مواجه شوند اما تجربه نشان داده که هر صنعتی به چنین کوین (coin) و یا توکنی نیاز ندارد. بسیاری از این آلتکوین‌ ها غیر‌ضروری هستند و به خوبی در مورد آنها تامل نشده است. بسیاری از این پروژه‌ها هرگز به بالاترین قیمت خود برنخواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن