منو سایت

کد اولیه میمبل ‌ویمبل لایت کوین احتمالاً تا پایان ماه مارس (اسفند) آماده می ‌شود

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

دیوید بورکت (David Burkett) توسعه ‌دهنده گرین ++ (Grin++) گفته است که کد اولیه میمبل ‌ویمبل لایت کوین احتمالاً تا پایان ماه مارس (اسفند) آماده می ‌شود و پس از آن حسابرسی ‌ها و بازبینی ‌های لازم انجام خواهد گرفت.

به گزارش کریپتونیوز، بورکت که بیشتر وقت خود را روی میمبل ‌ویمبل لایت کوین کار می ‌کند، در مصاحبه ‌ای گفت:

من در حال تکمیل کد هستم، اما آزمایش‌ کنندگانی هم داریم که در حال بازبینی و ارائه پیشنهادهای ‌شان هستند. نمی ‌دانم این کار چقدر طول می ‌کشد یا چه مقدار تغییراتی پیشنهاد خواهند داد.

او گفت احتمال تکمیل کد اولیه تا پایان ماه فوریه وجود دارد، اما بنا به دلایلی که ذکر کرده، نمی ‌تواند این را به طور قطع بگوید. بورکت همچنین افزود:

ما به دنبال تمام کردن کد میمبل‌ ویمبل در اوایل ۲۰۲۱ هستیم و باید تا پایان مارس کامل شود.

با این حال، او در دوم فوریه (سه ‌شنبه) در توییتی نوشت:

کد اولیه در ۱۵ مارس تکمیل و آماده بازبینی خواهد شد!

پیشرفت ژانویه: نحوه مدیریت آدرس‌ های مخفی را به لطف طرح مینگل‌ جینگل (MingleJingle) ارتقا دادیم.

رابط کاربری تاریخچه تراکنش را پاک کردیم و ارتقاهای دیگر در کیف پول اعمال کردیم.

کد اولیه در ۱۵ مارس تکمیل و آماده بازبینی خواهد شد!

اما تکمیل کد مرحله نهایی نیست. این کد هنوز ادغام در شبکه، حسابرسی کامل یا فعال ‌سازی درون زنجیره ‌ای خود را پشت سر نگذاشته است. وی در این باره افزود:

وقتی کد اولیه تکمیل شود، هنوز هم بازبینی بیشتر و آزمایش محلی را خواهیم و ماینرها و نودها باید آن را فعال کنند. اگر همه چیز خوب پیش برود، کدها را ادغام و روی فعال کردن آن کار می ‌کنیم (که فرایندی به گستره کل مجموعه است).

بورکت درباره جدول زمانبندی فعال شدن [کدها] گفت:

در حال تلاش برای فعال کردن آن در مقطعی پیش از پایان سال جاری هستیم.

گزارش ‌ها حاکی است یک شبکه آزمایشی میمبل ‌ویمبل لایت کوین در اکتبر سال گذشته راه ‌اندازی شد. همزمان، بورکت با بیان اینکه وضعیت بودجه بهتر از آن زمان است، افزود:

فکر می‌ کنم بودجه حداقل دو ماه آینده یا شاید ۳ ماه را تأمین کرده ‌ایم.

بنیاد لایت کوین یک بودجه ویژه برای کار بورکت اختصاص داده است.

میمبل ‌ویمبل که نامش را از یک طلسم مربوط به کتاب‌ های هری پاتر گرفته، طرحی با محوریت حریم خصوصی و تعویض ‌پذیری در تراکنش ‌ها است. براساس گزارش ‌ها، این پروتکل به کاربران امکان می‌ دهد که همه داده‌ های مرتبط به هر تراکنش را با استفاده از عوامل مختلفی رمزنگاری کنند و از این طریق یک لایه امنیتی مضاعف به هر تراکنش بیافزایند و مقیاس ‌پذیری را ارتقا دهند.

این پروتکل همچنین از مکانیسم کوین جوین (CoinJoin) بهره می‌گیرد که اطلاعات مختلف پرداختی را در یک زنجیره تکی تراکنش ترکیب می‌ کند. به این ترتیب، شناسایی کاربران مبدأ و مقصد پرداخت‌ ها برای اشخاص بیرونی دشوار می ‌شود.

پروژه گرین (Grin) که نسخه سبکتر میمبل ‌ویمبل را اعمال کرده، شبکه اصلی خود را در ژانویه ۲۰۱۹ پس از راه ‌اندازی Beam، عملیاتی کرد. گرین++ نیز کیف پول گرین با یک فول نود داخلی است.

در حال حاضر لایت کوین که هفتمین دارایی دیجیتال بر اساس ارزش بازار است، به قیمت ۱۵۰ دلار معامله می ‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۴ درصد و در یک هفته گذشته ۲۲.۶ درصد رشد قیمت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن