منو سایت

صرافی ارز دیجیتال کراکن به بانک تبدیل خواهد شد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

کراکن (Kraken) اولین شرکت ارز دیجیتال که به بانک تبدیل خواهد شد.

به نقل از کوین دسک ، روز چهارشنبه، هیات بانکداری وایومینگ آمریکا به درخواست صرافی ارز دیجیتال کراکن برای کسب مجوز موسسه سپرده ای با اهداف ویژه (SPDI) رای مثبت داد. کراکن اکنون اولین بانک SPDI در وایومینگ است. طبق گفته کریس لند (Chris Land) مشاور ارشد بانکداری بخش وایومینگ، کراکن همچنین اولین بانک تجاری تازه تاسیس آمریکا پس از سال ۲۰۰۶ است.

دیوید کینیتسکی (David Kinitsky) مدیرعامل کراکن و کراکن فایننشال (Kraken Financial) در این خصوص گفت:

با تبدیل شدن به بانک، دسترسی مستقیم به زیرساخت پرداخت های فدرال خواهیم داشت و به صورت یکپارچه تری از گزینه های سرمایه گذاری و بانکداری برای مشتریان استفاده خواهیم کرد.

به موجب نامه ماه جولای دفتر کنترل ارز آمریکا که اجازه تصدی ارزهای دیجیتال را به بانک های دولتی ارائه داد، سازمان بانکداری نیز اعلام کرد با شرکت مشاوره ای Promontory Financial Group در حال همکاری است.

در ماه اکتبر، این سازمان همراه با شرکت Promontory اولین دستورالعمل در خصوص رویه‌ها و سیاست های مدیریت ارزهای دیجیتال را برای بانک هامنتشر خواهد کرد.

کینیتسکی افزود کراکن فایننشال علاوه بر محصولات بیشتر، باعث می‌شود که کراکن بدون مسائل قانونی بتواند در ایالت‌های آمریکا به فعالیت بپردازد.

کراکن تاکنون درباره درخواست خود خبری اعلام نکرده بود. اولین نشانه از علاقه کراکن برای تبدیل شدن به بانک در ماه دسامبر و ایجاد فرصت شغلی کنونی کینیتسکی بود. کینیتسکی گفت:

ما می خواهیم محصولات جدیدی ارائه دهیم. این محصولات از مواردی نظیر تصدی برای سازمان ها، کارت اعتباری ارز دیجیتال و حساب های پس‌انداز تا انواع جدیدی از کلاس های دارایی خواهد بود. ما به عنوان یک بانک می توانیم با اوراق بهادار و کالاها سر و کار داشته باشیم.

وی در ادامه افزود که انتظار می رود درآمد اصلی این بانک از کارمزدها و خدمات و سرویس های مختلف باشد، زیرا SPDI ها اجازه وام دهی ندارند و باید ۱۰۰ درصد دارایی خود را به صورت ذخیره نگهداری کنند. کراکن نگفته است که چه مقدار سرمایه برای درخواست خود جذب کرده است اما سازمان بانکداری بیان کرده است که این نوع درخواست باید بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده باشند.

دن هلد ، مدیر بخش کسب وکار صرافی کراکن : قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار میرسد

کراکِن پس از دریافت این مجوز بر روی ایجاد عملیات و جذب پرسنل برای بانک خود معطوف خواهد شد. هدف کراکن جذب ۱۰ الی ۲۰ رییس اداره برای شروع کار است. این صرافی هیات مدیره خود را استخدام کرده است و باقی کارمندان تا پایان ماه جاری جذب خواهند شد.

کیتلین لانگ (Caitlin Long) یکی از افراد پیشرو در عرصه بلاک چین وایومینگ گفته است بانک‌های SPDI می‌توانند ارزهای دیجیتال را نگهداری کنند اما هرگز مالکیت قانونی آنها را به دست نخواهند آورد. این موضوع بدان معنا است که حتی اگر یک بانک SPDI ورشکست شود، دارایی ها باید به مشتریان برگردانده شود. لانگ که درخواست تاسیس بانک SPDI ارائه کرده است پیش بینی می کند SPDI ها باعث ایجاد تنوع در عرصه بانکداری ارز دیجیتال خواهند شد. سازمان بانکداری در حال حاضر در حال بررسی ۶ درخواست از جانب شرکت هایی است که به دنبال تبدیل شدن به بانک تجاری هستند.

لانگ همچنین انتظار دارد تا SPDI ها بر روی شرکت های ارزهای دیجیتال فشار وارد کنند تا به مشتریان و به طور کل به این صنعت، گواه اثبات ذخیره را ارائه دهند.

وی گفت:

بانک‌های SPDI باید به حسابرس‌های خود درخت مرکل ارائه دهند تا بتوانند به صورت رمزنگاری تایید کنند که دارای ذخیره مورد نیاز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن