منو سایت

جی پی مورگان:بیت کوین در بلند مدت در روند صعودی قرار دارد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

بخش راهبرد بازارهای جهانی بانک جی پی مورگان (JPMorgan) با انتشار گزارشی از سه دلیلی نام برده است که می توانند توجیه گر روند صعود بلند مدتی برای بیت کوین باشند.

به گزارش کوین تلگراف، جی پی مورگان، غول صنعت بانکداری جهان مدعی است که نشانه ها از خیز بیت کوین برای آغاز یک روند صعودی درازمدت بسیار چشمگیر حکایت دارد. این رویکرد خوش بینانه نسبت به ارز دیجیتال شماره یک بازار، چندی پس از آن فاش می شود که پی پل، اعلام کرد به‌زودی به کاربران خود اجازه می دهد ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنند.

بخوانید : سه مدل مشهور پیش بینی قیمت بیت کوین و ارقام پیش بینی هرکدام

توییت یکی از معامله گران سرشناس در مورد چرخش موضع جی پی مورگان در قبال بیت کوین
توییت یکی از معامله گران سرشناس در مورد چرخش موضع جی پی مورگان در قبال بیت کوین

نباید از نظر دور داشت که تا همین چند سال پیش، جی پی مورگان، بیت کوین را کلاهبرداری آشکاری خوانده بود که به‌زودی از هم فرو می پاشد. اکنون اما این ابربانک با چرخشی آشکار در مواضع خود مدعی است که بیت کوین می تواند حتی با طلا رقابت کند.

بخوانید : بر اساس مدل جدید پیش بینی،قیمت بیت کوین تا یک ماه دیگر افزایش می یابد

یکی از دلایلی که جی پی مورگان برای ادامه سیر صعودی بیت کوین در درازمدت برشمرده این است که بیت کوین شانه به شانه طلا می تواند در بازارهای جهانی به‌عنوان رقیبی تازه نفس حرکت کند. در بخشی از گزارش جی پی مورگان آمده است:

با محکم شدن جای پای نسل هزاره در جهان سرمایه گذاری و تشدید رقابت طلا با بیت کوین، این ارز دیجیتال به عنوان ارزی جایگزین، پتانسیل های فراوانی برای صعود پیش روی خود دارد.

علاوه بر این، تحلیلگران جی پی مورگان به شکاف بزرگی اشاره کرده‌اند که میان ارزش بیت کوین و طلا وجود دارد. گفتنی است هم اکنون دست‌کم ۲.۶ تریلیون دلار در صندوق های قابل معامله در بورس طلا و همچنین شمش های این فلز گران بها ذخیره شده‌ است. در مقابل اما ارزش بازار بیت کوین، تنها چیزی در حدود ۲۴۰ میلیارد دلار است.

در گزارش جی پی مورگان به سه دلیل عمده ای که می تواند رشد بلندمدت بیت کوین را در پی داشته باشد، اشاره شده است.

اول آنکه بیت کوین تا ده برابر جای رشد دارد تا بتواند با حجم سرمایه گذاری های بخش خصوصی در طلا تطابق پیدا کند. دلیل دوم هم، کاربردپذیری بسیار بالایی است که برای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال قابل تصور است. سومین دلیل هم این است که بیت کوین در کانون توجه نسل هزاره قرار دارد.

بخوانید : پیش بینی تحلیل گر PlanB : قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰هزار دلار میرسد

با اعلام خبر ورود پی پل به بازار ارزهای دیجیتال و افزایش تقاضای سرمایه گذاران نهادی، بیت کوین به تدریج دارد در مسیر تبدیل شدن به یک پناهگاه امن دارایی قدم می گذارد.

با این حال، تفاوت های زیادی میان بیت کوین و طلا وجود دارد. اگرچه طلا قرن ها است که به عنوان پناهگاه امن دارایی شناخته می شود، اما بیت کوین مزایای بیشتری در مقایسه با آن دارد. تحلیل گران جی پی مورگان می گویند:

از منظر محاسباتی، بیت کوین برای آنکه بتواند با حجم سرمایه گذاری‌ بخش خصوصی در طلا اعم از ETF-ها، شمش ها و سکه های این فلز گرانبها تطبیق پیدا کند، باید ارزش بازار آن ۱۰ برابر شود.

یکی از مزیت های بیت کوین در مقایسه با طلا کاربردپذیری آن است. بیت کوین در ذات خود یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است. این یعنی اینکه کاربران می‌توانند از طریق یک دفترکل عمومی به شکلی کارآمد و عملی برای یکدیگر بیت کوین ارسال کنند. برای انتقال و دادوستد طلا اما تحویل فیزیکی اجتناب‌ ناپذیر است که خود کاری بس چالش برانگیز و طاقت فرسا است.

بخوانید : روند صعودی قیمت بیت کوین ؛ این بار فرق می کند

همانطور که می توان در بسیاری از نقل و انتقالات بیت کوینی مشاهده کرد، انتقال یک میلیارد دلار بیت کوین، بسیار ساده تر از انتقال یک میلیارد دلار طلا است. تحلیل‌گران جی پی مورگان در بخش دیگری از گزارش خود آورده اند:

ارزش ذاتی ارزهای دیجیتال تنها به پتانسیل آنها برای ذخیره ثروت خلاصه نمی شود، بلکه کاربردهای بسیاری وسیع تری نیز می توان برای آنها متصور بود که از جمله آنها می توان به تسهیل پرداخت اشاره کرد. هرچه بنگاه های اقتصادی بیشتری، ارزهای دیجیتال را به عنوان ابزار پرداخت به رسمیت بشناسند، کاربردپذیری و درنتیجه ارزش آنها بیشتر می شود.

نمودار قیمت ماهانه بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت ماهانه بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

بیت کوین هنوز از منظر زیرساخت، توسعه و پذیرش فراگیر در آغاز راه است. پیش تر نیز گزارشی منتشر شد که نشان می داد تنها ۷ درصد از آمریکایی ها نسبت به خریداری بیت کوین اقدام کرده اند.

بخوانید : دوقلوهای وینکلواس: قطعاً شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۰۰,۰۰۰ دلار خواهیم بود

هنوز برخی از بازارها از جمله کانادا فاقد صرافی های قانونی هستند. بانک های بزرگ هم فعلاً مجوزهای لازم را برای ارائه خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال ندارد و تمام این ها بدان معنی است که بیت کوین طی ۵ تا ۱۰ سال آتی پتانسیل بسیار زیادی برای رشد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن