منو سایت

جی پی مورگان «سبد سهام شرکت‌ های خریدار ارز دیجیتال» را راه اندازی می ‌کند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

جی ‌پی ‌مورگان، غول بانکی وال ‌استریت، درخواستی برای راه‌ اندازی یک ابزار بدهی مرتبط با ۱۱ شرکتی که در ارزهای دیجیتال سرمایه ‌گذاری کرده‌ اند به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه کرده است. ابزار بدهی یک تعهد است که به عرضه‌ کننده امکان می ‌دهد تا با تعهد بازپرداخت به وام‌ دهنده، بودجه موردنیاز خود را از طریق ایجاد بدهی تأمین کند.

به گزارش کوین تلگراف، فرم درخواست جدید جی ‌پی ‌مورگان چیس (JPMorgan Chase) در SEC نشان می‌ دهد که این غول بانکی یک ابزار جدید بدهی طراحی کرده که امکان استفاده مستقیم سرمایه ‌گذاران از سبد شرکت‌ های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال را فراهم می‌ کند.

سبد ارزهای دیجیتال جی ‌پی‌ مورگان (مارس ۲۰۲۱)، براساس تعریف این بانک، سبدی با وزن نابرابر متشکل از ۱۱ سهم مرجع از شرکت‌ های فهرست شده در بازارهای بورس آمریکا است که به‌ صورت مستقیم یا غیرمستقیم با ارزهای دیجیتال در ارتباط هستند.

این ابزار ۲۰ درصد را به شرکت تحلیل داده مایکرواستراتژی (Microstrategy) اختصاص داده که ۹۱,۰۶۴ واحد بیت کوین در ترازنامه مالی خود دارد. این سبد همچنین ارتباط مستقیم با اسکوئر (Square) به‌ میزان ۱۸ درصد و با ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) به اندازه ۱۵ درصد فراهم می‌ کند. این دو شرکت مقدار قابل ‌توجهی بیت کوین در اختیار دارند. شرکت انویدیا (Nvidia Corporation) و هولدینگ پی پل (PayPal Holdings) نیز هر کدام ۱۵ درصد از این سبد را به خود اختصاص داده ‌اند.

شرکت ای ‌ام‌ دی (Advanced Micro Devices)، شرکت صنایع نیمه‌ هادی تایوان (Taiwan Semiconductor Company)، صرافی اینترکانتیننتال (Intercontinental Exchange)، سی ‌ام ‌ای گروپ (CME Group)، اوور استاک (Overstock) و سیلورگیت کپیتال (Silvergate Capital) نیز در این سبد گنجانده شده ‌اند.

دفتر شناساگر این سبد اعلام می ‌دارد:

وزن سهام مرجع تا حدودی بر اساس میزان ارتباط این شرکت ‌ها با بیت کوین، همبستگی با بیت کوین و نقدینگی آنها تعیین شد.

جی ‌پی‌ مورگان اعلام کرده است که سود سهام براساس عملکرد سبد شرکت‌ ها پرداخت خواهد شد. حداقل سرمایه‌ گذاری مبلغ ۱,۰۰۰ دلار با تاریخ سررسید ماه مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) است.

این سبد سهام شرکت‌ های خریدار بیت کوین ؛ یکی از راه‌ های دسترسی سرمایه ‌گذاران نهادی به بازار در حال رشد ارزهای دیجیتال است. وال ‌استریت در حال حاضر روبه‌ روز بیشتر در مسیر استفاده و بهره‌ مندی از ارزهای دیجیتال در حرکت است و این موضوع تا حدود زیادی توجیه‌ کننده حمایت قدرتمند پشت بیت کوین است.

اگر صندوق قابل ‌معامله بیت کوین شرکت پرپس (Purpose) را که به ‌تازگی راه‌ اندازی شده است به‌ عنوان نمونه در نظر بگیریم، سرمایه‌ گذاران سنتی اشتیاق فراوانی به دارایی‌ های دیجیتال پیدا کرده‌ اند. این صندوق قابل ‌معامله کانادایی در آغاز کار خود در ابتدای ماه جاری میلادی نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار جمع کرد و اکنون در مسیر جذب یک میلیارد دلار دارایی پس از هفته اول راه‌ اندازی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن