منو سایت

بانک جی پی مورگان: بیت کوین تا قیمت۱۴۶،۰۰۰ دلار رشد می کند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

جی ‌پی مورگان ، بزرگ ‌ترین بانک آمریکا پیش ‌بینی کرده است که بیت کوین در بلند مدت می ‌تواند به قیمت ۱۴۶،۰۰۰ دلار برسد.

طبق اظهار نظر نیکولاس پنیگیرت زوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou)، اگر بیت کوین به کنار زدن طلا ادامه دهد، احتمال رشدهای این ‌چنینی وجود خواهد داشت. با این حال به این نکته هم اشاره کرد که “این اتفاق آنطور که گاوهای بازار انتظار دارند، طی یک شب اتفاق نمی‌ افتد”

بعید است که همگرایی در نوسانات بیت کوین و طلا به این زودی پیش بیاید و از نظر ما یک پروسه‌ چند ساله خواهد بود. قیمت بالای ۱۴۶،۰۰۰ دلار را باید یک تارگت بلند مدت در نظر گرفت و بنابراین در سال جاری این تارگت ناپایدار خواهد بود.

برای اینکه بیت کوین بتواند به این قیمت برسد حجم بازار کنونی آن که در لحظه انتشار این خبر  مقدار ۵۸۲ میلیارد دلار است باید ۴.۶ برابر شود.

بیشتر بخوانیم : کادوی تولد ۱۲سالگی بیت کوین ؛ چه باشکوه و جذاب شده

مشخصا جی ‌پی مورگان که به بیت کوین دیدگاه مثبت و منفی داشته است به روند رو به رشد این ارز دیجیتال با توجه به خرید موسسات بزرگ مانند گری اسکیل امیدوار است. دارایی‌های تحت مدیریت صندوق گری اسکیل هم‌ اکنون مقداری نزدیک به ۲۳ میلیارد دلار ارزش دارد.

اهداف ناپایدار

درحالیکه برخی معتقدند امسال بیت کوین در محدوده ۵۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار معامله خواهد شد، استراتژیست جی ‌پی مورگان به گاوهای بازار هشدار داد که این سطح قیمت برای سال ۲۰۲۱ سطح ناپایداری است.

اگرچه هیچ بانکی نمی ‌تواند مدعی شود بزرگترین ارز دیجیتال دنیا بر اساس تب و تاب موجود در بازار به این هدف می‌رسد یا نه.

بیت کوین در سوم ژانویه (۱۴ دی ) توانست بالاترین قیمت خود را تا رقم ۳۴,۸۰۰ دلار ارتقا دهد و روز بعد از آن در بزرگ ‌ترین اصلاح قیمت خود از زمان “پنجشنبه سیاه” مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) تا به امروز، به سطح ۲۸۰۰۰ دلار برسد.

مدل انباشت به جریان بیت کوین (stock-to-flow) که تا به امروز دقیق بوده است پیش ‌بینی می‌کند که تا آخر ۲۰۲۱ قیمت این ارز دیجیتال به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌ رسد.

بیشتر بخوانیم : ریزش بیت کوین باعث لیکویید شدن ۱۹۰ میلیون دلار در ۱۰ دقیقه شد

در ماه نوامبر (آبان) زمانیکه بیت کوین به نزدیک ۲۰۰۰۰ دلار رسیده بود، پنیگیرت زوگلو مجبور شد پیش‌بینی قبلی خود را که گفته بود مشاوران تجارت کالا می‌توانند این رالی صعودی را خنثی کنند پس گرفت و اذعان داشت:

ادامه روند صعودی بیت کوین، اظهارنظر قبلی ما را به چالش کشیده است. طی این اظهارنظرها بیان شده است که وضعیت‌های اشباع خرید توسط معامله گرانی نظیر CTA ها به طور بالقوه می ‌تواند در آینده نزدیک (کوتاه مدت) کسب سود یا میانگین جریان بازگشت را فعال و امکان پذیر سازد.

طبق گزارش وبسایت U.Today بانک جی ‌پی مورگان تخمین زده است که صندوق ‌های بازنشستگی و شرکت ‌های بیمه می‌ توانند حدود ۶۰۰ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن