منو سایت

ویتالیک بوترین: صدور توکن در اتریوم ۲ به شدت کاهش خواهد یافت

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

ویتالیک بوترین هم بنیانگذار اتریوم در مصاحبه ای با پادکست Internet Money گفته است که صدور توکن در به روزرسانی اتریوم ۲ به شدت کاهش خواهد یافت. بوترین در خصوص بعضی از تفاوت های بین بیت کوین و اتریوم، توضیح داد که چرا تیم اتریوم، گواه اثبات سهام را به عنوان مکانیزم اجماع برای به روزرسانی انتخاب کرده اند. وی گفت:

یکی از دلایلی که چرا گواه اثبات سهام را انتخاب کرده ایم این است که می‌خواهیم صدور توکن را به طور چشمگیری کاهش دهیم. بنابراین در خصوص مشخصات فنی اتریوم ۲ محاسبه کردیم که حداکثر تعداد توکن های صادر شده در یکسال باید تقریبا ۲ میلیون توکن باشد، آن هم در صورتی که تمام کاربران در آن حضور داشته باشند.

وی گفت که شرکت کنندگان در شبکه آزمایشی کنونی تقریبا ۱۰۰,۰۰۰ اتر در سال صادر می‌کنند. شبکه کنونی اتریوم در هر سال تقریبا ۴.۷ میلیون توکن صادر می‌کنند. انتظار می‌رود که صدور توکن در اتریوم ۲.۰ به طور سالانه بین ۱۰۰,۰۰۰ الی ۲ میلیون توکن باشد و محتمل ترین شرایط این است که این تعداد بسیار کمتر از ۲ میلیون توکن باشد.

کاهش موجودی با سوزاندن توکن ها

بوترین هم چنین اذعان داشت که مجموع موجودی در گردش در زمان های حجم زیاد تراکنش ها می‌تواند کاهش یابد زیرا بخشی از هر کارمزد سوزانده می‌شود. وی گفت پارامتر کارمزدی وجود دارد که پروتکل جدید دریافت می‌کند. وی در ادامه توضیح داد که هنگامی که تراکنشی ارسال می‌کنید، کارمزد تراکنش به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول به ماینر اختصاص داده می‌شود و بخش دوم سوزانده می‌شود.

حجم بلاک، متغییر جدید اتریوم ۲

به روزرسانی مهم و کلیدی دیگر در شبکه اتریوم، تنظیم حجم بلاک به جای کارمزدها در واکنش به فعالیت های شبکه است. بوترین در این خصوص گفت:

به جای نوسان در کارمزد تراکنش ها، نوسان در حجم بلاک را خواهیم داشت.

این موضوع باعث می‌شود بعضی از مشکلاتی که کاربران در حال حاضر با آن مواجه هستند کاهش یابد، مشکلاتی نظیر اینکه به سختی می‌توان کارمزد تراکنش ها و زمان پردازش آنها را پیش بینی کرد.

افزایش پشتیبانی از اتریوم ۲

پشتیبانی از شبکه آزمایشی ادامه می‌یابد. خبری در هفته جاری منتشر شد که یکی از استخرهای ماینینگ مهم که توسط صرافی OKEx اداره می‌شود به عنوان تاییدکننده به شبکه آزمایشی توپاز اتریوم ۲ خواهد پیوست. در حال حاضر این شبکه آزمایشی ۲۴,۰۰۰ تاییدکننده فعال دارد و طی ۴ روز به بیش از ۲۰,۰۰۰ تاییدکننده دست یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن