منو سایت

سیلی از سرمایه گذاران خرد در کمین فرصتی برای سرازیرشدن به بازار ارزهای دیجیتال هستند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

طی سالیان اخیر، بارها اثبات شده است که سرمایه گذاران خرد بسیار قدرتمند و عامل پیشرانی برای ایجاد تحرک در بازار هستند. اولین نمونه بارز از قدرت آنها را نیز می‌توان در انتقال دارایی ها به بازار رمزارزها در اواخر سال ۲۰۱۷ (دی ۹۶) مشاهده کرد.

به گزارش کریپتو اسلیت، اوایل سال جاری نیز، سرمایه گذاران خرد قدرت خود را به رخ بازار کشیدند و ارتشی از آنها روی پلتفرم رابین هود (Robinhood) توانستند بهای چند سهام را افزایش دهند که از جمله آنها می توان به سهام شرکت ورشکسته هرتز (Hertz) اشاره کرد.

داده های جدید دریافتی از گوگل ترندز نشان می دهد که سیلی از سرمایه گذاران خرد در کمین فرصتی برای سرازیرشدن به بازار ارزهای دیجیتال هستند.

آنطور که پیداست، جست و جوی عبارت «خرید ارز دیجیتال» یا buy crypto در گوگل، شاهد افزایش چشمگیری بوده است؛ اتفاقی که نشان می دهد آن دسته از سرمایه گذاران زیرکی که هنوز وارد قلمروی ارزهای دیجیتال نشده اند، بدشان نمی آید شانسشان را در این بازار امتحان کنند.

امسال تا به اینجا بازار رمزارزها ایام پرتلاطمی را از سر گذرانده است. بیت کوین، ارز دیجیتال شماره یک بازار، سال جاری را با بهایی در محدوده ۷,۰۰۰ دلار آغاز کرد و در ادامه توانست از آستانه ۱۰,۰۰۰ نیز عبور کند. سپس در اواسط ماه مارس (اسفند) با موجی از لیکوییدشدن موقعیت های خرید (لانگ) مواجه شد و در سقوطی ناباورانه به ۳,۸۰۰ دلار رسید.

از آن زمان، بیت کوین توانسته روندی پیوسته و صعودی را طی کند و طی دو هفته پیش توانست با ثبت رکورد تازه‌ای در سال جاری تا آستانه ۱۲,۴۰۰ دلار نیز بالا برود.

اگرچه بیت کوین پس از دستیابی به این قیمت، افت و خیزهایی را تجربه کرده، اما همچنان روز‌ به روز بر شمار سرمایه گذارانی که خواهان ورود به بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال هستند، افزوده می شود.

داده های گوگل ترندز در مورد بسامد جست و جوی عبارت «buy crypto» نیز بر این فرضیه مهر تأیید می زند. گفتنی است حجم جست و جوی این عبارت و نظایر آن به بالاترین سطح از اواخر سال ۲۰۱۷ به این سو رسیده و بسیار بالاتر از آمار مربوط به اواخر ژوئن سال ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸) است.

میزان جست و جوی عبارت buy crypto

آرکین ریسرچ (Arcane Research)، موسسه تحقیقاتی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال مدعی است که این داده ها نشان می دهد که گروه جدیدی از سرمایه گذاران در حال آماده سازی خود برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند. در گزارش پژوهشی این موسسه آمده است:

جست و جو برای عبارت «buy crypto» اکنون در بالاترین سطح از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶)، به این سو قرار دارد. گفتنی است ژانویه ۲۰۱۸، بازار ارزهای دیجیتال شاهد اوج تاریخی خود بود. این قطعاً نشانگر این است که سرمایه گذاران جدیدی کنجکاوند بدانند در بازار ارزهای دیجیتال چه خبر است. با این حال، هنوز با موج اشتیاق فزاینده ای که پیش تر در ژانویه ۲۰۱۸ از سوی سرمایه گذاران خرد مشاهده شد، فاصله زیادی داریم.

همانطور که داده ها از علاقه روزافزون سرمایه گذاران برای یادگیری نحوه خرید ارزهای دیجیتال حکایت دارد، اشتیاق مشابهی نیز باعث شده دفعات جست و جو برای عبارت خرید بیت کوین (buy Bitcoin) نیز افزایش یابد.

موسسه آریکین در توضیح این روند گفته است:

البته جست و جوی بیت کوین به تنهایی نتوانسته به آماری مشابه با جست‌وجوی «خرید ارز دیجیتال» دست پیدا کند. گفتنی است دفعات جست و جو برای بیت کوین اکنون نسبت به اوج آن در ماه مه و وقوع هاوینگ، پایین تر است.

اگر این ها نشانه ای از سرازیر شدن سیلی از سرمایه گذاران خرد به بازار ارزهای دیجیتال باشد، بعید نیست که شاهد دور تازه ای از آغاز روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتال باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن