منو سایت

تحقیقات از پروژه کلاهبرداری وان کوین هنوز ادامه دارد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به گزارش کوین تلگراف، قاضی والری کاپرونی (Valerie Caproni)، مسئول رسیدگی به پرونده مرتبط با طرح وان کوین ، دستور داده است که روند رسیدگی به این پرونده ادامه داشته باشد. این پرونده سال گذشته بر علیه وان کوین به جریان افتاد.

قاضی ناحیه‌ای نیویورک، دستور داده است که تمام طرفین باید زمانی را برای حضور مدعی علیه تعیین نمایند. مدعی علیه نیز ملزم است تا پیش از ۹ می  (۲۰ اردیبهشت) خود را به دادگاه معرفی کند. در بخشی از این حکم می‌خوانیم:

تا پایان روز ۸ می (۱۹ اردیبهشت)، طرفین باید مشترکاً زمانی را برای حضور مدعی علیه‌ها تعیین کنند؛ طرفین ملزم به تغییر در شکایت خود خواهند بود؛ در غیر این صورت پرونده مختومه اعلام خواهد شد.

۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت)، دیوید پایک (David Pike) و مارک اسکات (Mark Scott)، به عنوان مدعیان علیه، نسبت ادامه روند رسیدگی به پرونده اعتراض کردند و خواستار متوقف ماندن روند رسیدگی شدند. در حال حاضر، روند رسیدگی این پرونده منتظر اعلام رای دادگاه برای اتهامات وارده به آنهاست.

پایک با اتهام کلاهبرداری بانکی رو به رو است و اسکات به پول‌شویی حدود ۴۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های روجا ایگناتووا (Ruja Ignatova) متهم شده است. ایگناتووا به عنوان یکی از بنیان‌گذاران طرح وان کوین، فراری است.

توقف روند رسیدگی پس از ادامه عدم تسلیم گزارش‌های ماهیانه در موعد مقرر توسط دونالد بردوکس (Donald Berdeaux)، شاکی اصلی پرونده ایجاد شد.

این گزارش‌های ماهیانه در خصوص تلاش‌ها جهت ابلاغ احکام و دستورات دادگاه به مسئولین اجرایی طرح وان کوین به دادگاه تسلیم می‌شده‌اند. در ماه فوریه (بهمن)، شاکی اصلی پرونده اعلام کرد که روند دادگاه و طرح شکایت به وسیله آخرین ایمیل در دسترس از ایگناتووا و وان کوین ، به آنها ابلاغ شده است و به دلیل نبود شواهد کافی، دو مدعی علیه دیگر از پرونده خط خواهند خورد.

تا ۱۲ آوریل، هیچ گونه پاسخی به دادگاه تسلیم نشد و قاضی پرونده تهدید کرد که در صورت ادامه این روند، پرونده بسته خواهد شد.

ده روز بعد و در روز ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)، شرکت حقوقی لوی و کورسینسکی (Levi and Korsinsky)، وکیلِ طرف شاکی از دادگاه درخواست کرد تا توقف رسیدگی به پرونده را رفع کند. به گفته وکلای بردوکس، شاکیان پرونده آمادگی رسیدگی هر چه سریعتر به پرونده را دارند.

ماه آوریل گزارش‌هایی مبنی بر راه‌اندای طرحی با نام وان لینک (OneLink) بودیم که شباهت‌های زیادی به طرح‌های کلاهبرداری دارد. گفته می‌شود که این طرح توسط لی کیوک هانگ (Le Quoc-Hung)، یکی از اعضای کلیدی طرح وان کوین، راه‌اندازی شده است.

کیوک هانگ با نام سایمون لی (Simon Le) نیز شناخته می‌شود، پس از دستگیری یا فرار بنیان‌گذاران وان کوین، به عنوان یکی از اعضای کلیدی این طرح به فعالیتش ادامه داد. از زمان ناپدید شدن مدیران وان کوین، لی از پلتفرم این طرح برای تبلیغ طرح خود استفاده می‌کند. گفته می‌شود که لی در دبی یا ویتنام مخفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن