منو سایت

در آمریکا برای برداشت ارزهای دیجیتال به کیف پول ها , احراز هویت اجباری شد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

وزارت خزانه ‌داری آمریکا قانونی را پیشنهاد کرده است که طبق آن ارائه ‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال از جمله صرافی‌ ها، تنها در صورتی می ‌توانند به افراد اجازه برداشت به کیف پول ‌های شخصی خود را بدهند که هویت وی احراز شده باشد.

به گزارش کوین تلگراف و طبق اعلام رسمی شبکه مبارزه با جرایم مالی (FINCEN)، وابسته به وزارت خزانه ‌داری، این نهاد قانونی را به مراجع بالاتر ارائه کرده است که طبق آن صرافی‌ های قانون ‌گذاری شده را موظف می ‌کند تا در صورت وجود شرایطی خاص، هویت کاربران را به‌ صورت احراز کنند. اگر فردی از یک کیف پول غیرامانی یا یک کیف پول شخصی استفاده می ‌کند و تراکنش وی از ۳,۰۰۰ دلار بیشتر است، صرافی موظف به احراز هویت او خواهد بود.

این قانون در حال حاضر در مرحله پیشنهاد قرار دارد و منتظر اتمام بازه ۱۵ روزه برای دریافت نظرات خواهد بود.

با وجود روی کار آمدن کابینه جدید آمریکا، استیو منوچین (Steve Mnuchin)،‌ وزیر خزانه‌ داری دولت ترامپ، به‌ زودی جای خود را فرد دیگری خواهد داد. این در حالی است که شایعه‌ ها در ارتباط با این قانون از ماه گذشته منتشر شد. به نظر می ‌رسد که قانون جدید برداشت ارزهای دیجیتال ، آخرین اقدام منوچین پیش از خروجش باشد. او در اطلاعیه‌ ای عنوان کرد:

این قانون برای رفع نگرانی‌ ها در ارتباط با امنیت ملی در بازار صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری خطر پذیر است. هدف از این قانون، پر کردن شکافی است که خلافکاران به ‌دنبال استفاده از آن در بحث دور زدن گزارش سوابق و رصد اطلاعاتی هستند.

بیشتر بخوانیم : ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار جی ‌پی مورگان بیشتر شد

از سوی دیگر، برخی از قانون ‌گذاران مخالفت خود با این طرح پیشنهادی را ابراز کرده‌ اند. به نظر می‌ رسد که در آینده ‌ای نزدیک شاهد نزاع بر سر ذات تراکنش‌ های همتا به همتا میان قانون‌ گذاران آمریکایی باشیم. نباید فراموش کرد که با توجه به نبود قوانین رسمی در این حوزه، وزارت خزانه ‌داری قدرت قانون‌ گذاری بالایی دارد.

صد البته طرح مذکور آن طور که طرفداران تندروی بازار ارزهای دیجیتال می‌ گویند هم ترسناک نیست. پیش از این، قانون انتقال اطلاعات (Travel Rule)، کسب ‌وکارهایی که در حوزه ارزهای دیجیتال خدمات ارائه می ‌کردند را ملزم به ثبت سوابق مشتریان و ارائه گزارش از آنها می ‌کرد. قانونی فعلی هم تنها پای این محدودیت را به کسب ‌و کارهایی باز می کند که از انواع خاصی از کیف پول ‌ها پشتیبانی می‌ کنند. این سقف برای شرکت‌ هایی که به ‌صورت قانون ‌گذاری ‌شده فعالیت می‌ کنند، ۱۰,۰۰۰ دلار تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن