منو سایت

اگر تاریخ تکرار شود قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ کاهش شدیدی می یابد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

هاوینگ به دلیل آنکه نرخ تورم سالانه بیت کوین را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد بدون شک در بلندمدت، روند صعودی در پی دارد. اما تاثیرات کوتاه مدت آن کاملا مشخص نیست و اطلاعات محدود باعث می‌شود که پیش بینی آن دشوار شود. آیا این احتمال وجود دارد که کاهش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ را شاهد باشیم ؟

یکی از تحلیلگران خاطرنشان کرده است که این رویداد معمولا با فروش عمده و کاهش قیمت همراه است. این موضوع بیانگر آن است که روند صعودی بیت کوین در راه است.

اطلاعات نشان می‌دهد که انتظار برای هاوینگ بیت کوین در حال افزایش است

به نظر بعضی از سرمایه گذاران، روند صعودی بیت‌کوین پس از سقوط قیمت در اواسط ماه مارس به دلیل افزایش انتظار برای هاوینگ این ارز دیجیتال است.

این نکته نیز قابل ذکر است که اگرچه این موضوع ممکن است یکی از دلایل بازیابی ۱۰۰ درصدی قیمت طی هفته های گذشته باشد، اما احتمالا دلیل اصلی آن قدرت چشمگیر تکنیکال است که حاصل بازیابی V شکل پس از سقوط قیمت به ۳۸۰۰ دلار می‌باشد.

با این حال، اطلاعات گوگل ترندز (Google Trends) در خصوص تعداد جستجوهای عبارت “هاوینگ بیت‌کوین” نشان می‌دهد که علاقه جهانی بسیار زیادی به این رویداد وجود دارد.

همانطور که در نمودار فوق مشاهده می‌شود، به نظر می‌رسد که تعداد جستجوهای این عبارت در اوایل ماه آوریل به صورت تصاعدی افزایش یافته است و با نزدیک شدن به این رویداد هیچ نشانه ای از کاهش آن وجود ندارد.

علاقه جهانی به این رویداد اساسا به دلیل تاثیرات بالقوه کوتاه مدت آن بر قیمت بیت‌کوین است.

یکی از طرفداران معروف بیت‌کوین به اسم PlanB اخیرا درباره ارتباط زمانبندی هاوینگ با مدل بسیار محبوب انباشت به جریان (Stock-to-flow) صحبت کرده است. این مدل پیش بینی کرده است که قیمت بیت‌کوین مدت کوتاهی پس از هاوینگ به سمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

احتمال کاهش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ

علیرغم آنکه مدل انباشت به جریان پیش بینی کرده است که در ماه های آتی شاهد روند پارابولیک هستیم، اما تجربه نشان داده است که بیت کوین پس از هاوینگ با کاهش قیمت شدید مواجه خواهد شد.

یکی از تحلیلگران معروف ارز دیجیتال در توییتر اخیرا در این خصوص صحبت و بیان کرده است که یک الی دو ماه پس از هاوینگ، بیت کوین شاهد کاهش قیمت بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن