نماد سایت آی تی ارز

مسدود کردن کاربران چینی توسط صرافی بایننس و هوبی

شهروندان چینی از این پس نمی‌ توانند در صرافی‌ های هوبی و بایننس ثبت نام کنند. علاوه بر آن کاربران چینی صرافی هوبی نیز تا آخر ماه دسامبر مهلت دارند دارایی‌ های خود را برداشت کنند.

به گزارش آی تی ارز و به نقل از یو تودی، دو صرافی بایننس و هوبی به دلیل اعمال ممنوعیت‌ های گسترده چین در حوزه رمز ارز ها، به کاربران جدید چین اجازه ثبت‌ نام نخواهند داد و به مرور خدمت‌ رسانی به این کاربران را متوقف می‌ کنند.

در اطلاعیه صرافی هوبی آمده است:

صرافی هوبی ارائه خدمات به کاربران چینی را به مرور تا ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) ساعت ۲۴:۰۰ متوقف می‌ کند. صرافی Huobi امنیت دارایی‌ های کاربران را تضمین می‌ کند و اطلاع رسانی‌ های مربوطه به کاربران نیز از طریق ایمیل، انتشار اعلامیه و ارسال پیام انجام خواهد شد.

بر اساس گزارشات وب سایت ۸BTCNEWS بایننس نیز به کاربران جدید چینی اجازه نمی‌ دهد در این صرافی ثبت‌ نام کنند. به نظر می‌ رسد صرافی بایننس به کاربران جدیدی که برای ثبت نام از شماره تلفن‌ های کشور چین استفاده می‌ کنند اجازه ثبت نام نمی‌ دهد. این گزارش توسط بلاک‌ کریپتو نیز تایید شده است اما تا کنون بایننس اطلاعیه‌ ای رسمی منتشر نکرده است.

هوبی روز گذشته نیز اعلام کرده بود که به کاربران تازه‌ وارد چینی اجازه ثبت‌ نام نمی‌ دهد. حال این تحریم‌ ها به تمام کاربران چینی این صرافی تعمیم یافته است.

کالین وو (Colin Wu) خبر گزار چینی حوزه رمز ارز ها خاطر نشان کرد که صرافی‌ ها هم اکنون در جریان سرکوب شدید تر دولت چین، تحت فشار های بیشتری قرار گرفته‌ اند.

قوانین جدید چین علیه رمز ارز ها؛ بازار دوباره قرمز پوش شد

بانک خلق چین اخیرا در اطلاعیه‌ ای اعلام کرده است که ارائه خدمات به مردم چین توسط صرافی‌ های خارجی ممنوع است.

پیشینه دو صرافی بایننس و هوبی به کشور چین باز می‌ گردد، اما این دو صرافی به دلیل ممنوعیت‌ های سال ۲۰۱۷ دولت چین مجبور شدند به حوزه‌ های قضایی دیگری نقل مکان کنند.

لازم به ذکر است معامله‌ گران چینی معمولا برای دسترسی به صرافی‌ های خارجی از وی‌ پی‌ ان استفاده می‌ کنند.

تحریم‌ های چین باعث شد فشار فروش تتر افزایش یابد. در تاریخ ۳ مهر ماه، کاربران چینی استیبل کوین USDT خود را در بازار های فرابورس (OTC) صرافی هوبی با ۱۰٪ تخفیف به یوان چین تبدیل می‌ کردند.

خروج از نسخه موبایل