منو سایت

بیت کوین به بیشترین قیمت خود در ۱۶ ماه گذشته رسیده است

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

قیمت بیت کوین علیرغم آغاز موج جدید شیوع کرونا و بی ‌ثباتی حاکم بر بازارهای سهام به محدوده ۱۳,۷۰۰ دلاری و بیشترین قیمت خود در ۱۶ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش کوین دسک ، در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین با رشدی ۲.۷۷ درصدی نسبت به روز گذشته، در محدوده ۱۳,۷۰۰ دلار معامله می ‌شود. رسیدن به این سطح بدان معناست که قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به بیشترین میزان در ۱۶ ماه گذشته است. قیمت بیت کوین نسبت به ماه گذشته ۲۵ درصد و به نسبت ابتدای سال جاری میلادی، ۸۷ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که داده‌ های درون زنجیره ‌ای نشان می ‌دهد که سرمایه‌ گذاران بازار نسبت به روند و عملکرد بیت کوین در آینده اعتماد دارند.

۱.۱ میلیارد دلار بیت کوین با ۳.۵ دلار کارمزد منتقل شد

میزان واریز روزانه به صرافی ‌ها روز دوشنبه به کمترین میزان در ۹ ماه گذشته و تعداد ۲۶,۸۸۹ واریز کاهش یافت. به‌ علاوه، داده‌ های گلاسنود (Glassnode) نشان می‌ دهد که تعداد کل بیت کوین‌ هایی که در صرافی‌ ها قرار دارد نیز به ۲,۴۷۸,۷۹۹ واحد و کمترین مقدار در ۲ سال گذشته رسیده است.

تعداد بیت کوین ‌های موجود در صرافی ‌ها و حجم معاملات

شاخص سهام S&P500 روز دوشنبه و به ‌واسطه آغاز موج جدید ویروس کرونا، با سقوطی ۲ درصدی همراه بود، اما این سقوط تأثیری بر بازار بیت کوین نگذاشت و این ارز دیجیتال روند صعودی خود را حفظ کرد.

دلیل کاهش میزان واریز به صرافی‌ ها را می ‌توان در سقوط بازارهای سهام جستجو کرد. این مسئله نشان می ‌دهد که سرمایه ‌گذاران، سقوط بیت کوین و پیروی این بازار از بازارهای سهام را دور از انتظار می ‌بینند؛ به‌ عبارت آنها انتظار ندارند که شاهد افزایش فشار فروش در بازار بیت کوین، همانند بازارهای سهام، باشند.

سرمایه‌ گذاران عموماً زمانی که انتظار کاهش قیمت را داشته باشند، ارزهای خود را برای نقد کردن به صرافی ‌ها وارد می‌ کنند. در سوی دیگر، اگر آنها منتظر افزایش قیمت باشند، سرمایه‌ های خود را از صرافی‌ ها خارج و در کیف پول ‌های خودشان نگه می ‌دارند.

نکته پر اهمیت دیگری که باید به آن دقت کرد، کاهش احتمالی همبستگی میان بیت کوین و شاخص S&P500‌ است. این همبستگی در ماه مارس (اسفند ۹۸) باعث شد تا قیمت بیت کوین، همسو با این بازار سهام، تا محدوده ‌ای پایین ‌تر از ۴,۰۰۰ دلار سقوط کند. متیو دیب (Matthew Dibb)، مدیر عملیات و یکی از بنیان‌ گذاران استک فاندز (Stack Funds)، در مصاحبه ‌ای گفت:

کاهش ورود سرمایه به صرافی ‌ها از یک طرف و سقوط بازارهای سهام از طرف دیگر، نشانه ‌ای صعودی است.

او در ادامه افزود که احتمالا شاهد تداوم عملکرد قدرتمند بیت کوین در هفته ‌های آینده خواهیم بود. بازار قرارداد اختیار معامله بیت کوین هم وضعیتی صعودی دارد.

۱۰ نکته مهم برای تریدر شدن و معاملات پر سود

همان طور که در نمودار پایین می ‌توان مشاهده کرد، داده‌ ها در سمت راست نمودار دارای چولگی هستند؛ به‌ عبارت دیگر، نمودار در سمت راست، توزیعی نامتقارن ‌تر دارد. این مسئله نشان می دهد که قراردادهای اختیار خرید بیشتری نسبت به قراردادهای اختیار فروش ثبت می‌ شوند. می ‌توان گفت که افراد بیشتری نسبت به افزایش قیمت امیدوارند.

توزیع قراردادهای اختیار معامله بیت کوین

شایان ذکر است که قیمت بیت کوین روز گذشته و در ساعات کاری بازارهای سهام آمریکا با کاهش به ۱۲,۷۰۰ رسید، اما این کاهش قیمت طولی نکشید و به سطحی بالاتر از ۱۳,۰۰۰ دلار بازگشت. پتریک هوسر (Patrick Heusser)، معامله‌ گر ارشد کریپتو بروکر اِی ‌جی (Crypto Broker AG) در اظهارنظری گفت:

مقاومت بعدی ۱۳,۸۰۰ دلار است. اگر بیت کوین از ۱۲,۷۰۰ دلار پایین‌ تر بیاید، وارد عمل می ‌شویم و سرمایه‌ گذاری خود را کاهش می‌ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن