منو سایت

۵۰ بیت کوین متعلق به زمان ساتوشی ناکاموتو به صرافی بیت فینکس منتقل شد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

۵۰ بیت کوین متعلق به زمان ساتوشی ناکاموتو به یک کیف پول داغ در صرافی بیت فینکس منتقل شد. ارزش این بیت کوین ها در حال حاضر بیش از ۵۲۷,۰۰۰ دلار است.

به گزارش دیکریپت، این ۵۰ بیت کوین، در ماه مه سال ۲۰۱۰ و زمانی که تنها یک سال و نیم از تولد بیت کوین می گذشت، استخراج شده اند. مالک بیت کوین ها از آن زمان تا به حال این ارزها را انتقال نداده بود! بی تی سی پارسر (BTCparser)، یک ربات تلگرامی که تراکنش های بیت کوین را رهگیری می کند، انتقال این ارزها را گزارش کرده بود.

صاحب ارزها، تمام ۵۰ بیت کوین خود را در بیت فینکس فروخت. با فروش این بیت کوین ها، او نیم میلیون دلار سود خالص به جیب زد. به احتمال زیاد، او در سال ۲۰۱۰ پولی برای این ارزها پرداخت نکرده بود. در آن زمان به‌دلیل سختی بسیار پایین شبکه بیت کوین، استخراج آن بسیار آسان بود.

آیا آدرس های بیت کوین ساتوشی فعال شده اند؟

از آنجا که استخراج این ارزها در زمانی انجام گرفته است که ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، در انجمن های بیت کوین فعالیت داشت، به «بیت کوین های دوران ساتوشی» معروف اند. این احتمال نیز وجود دارد که مالک این بیت کوین ها در توسعه پادشاه ارزهای دیجیتال همکاری داشته است. آخرین فعالیت ساتوشی در انجمن بیت کوین تاک (Bitcointalk)، در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۰ (۲۲ آذر ۸۹) انجام گرفت.

چندی پیش و در ماه مه (اردیبهشت)، ۵۰ بیت کوین دیگر که در فوریه سال ۲۰۰۹، استخراج شده بودند از طریق صرافی های کوین بیس و بایننس نقد شد!

برخی معتقدند از آنجا که بیت کوین در آن زمان هنوز به محبوبیت چندانی دست نیافته بود، احتمال دارد این ارزها را خود ساتوشی یا نزدیکان او استخراج کرده باشند. جوزف یانگ (Joseph Young) در توییتر خود ضمن اشاره به تاریخ استخراج این بیت کوین ها، نوشت:

سؤال من این نیست که چه کسی ۵۰ بیت کوین را بعد از ۱۰ سال برای اولین بار منتقل کرده است، بلکه این است که چرا این کار را انجام داده است؟
سؤال من این نیست که چه کسی ۵۰ بیت کوین را بعد از ۱۰ سال برای اولین بار منتقل کرده است، بلکه این است که چرا این کار را انجام داده است؟

برخی دیگر با اشاره به الگوی استخراج بیت کوین های ساتوشی ناکاموتو اعلام کردند که این بیت کوین ها متعلق به ساتوشی نیست.

با فعال شدن هر یک از آدرس های قدیمی بیت کوین ، موجی از ترس به هولدرهای این ارز دیجیتال وارد و منجر به افت قیمت BTC می‌شود. به عنوان مثال، در اردیبهشت سال جاری و با فعال شدن آدرس فوق الذکر، بسیاری از افراد اقدام به فروش بیت کوین خود کردند که این اتفاق منجر به افت ۷ درصدی قیمت BTC شد. روز گذشته نیز قیمت این رمزارز ۲ تا ۳ درصد کاهش یافت، اتفاقی که البته نمی توان آن را مرتبط با فعال شدن یکی از کیف پول های قدیمی بیت کوین دانست، بلکه ابتلای ترامپ به کرونا و رسوایی صرافی بیتمکس نقش بسیار پررنگ تری در ریزش بازار طی چند روز گذشته داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن