منو سایت

با دیجیتالی شدن جهان،طلا هم مثل بیت کوین خواهد شد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

سال ۲۰۲۰ همیشه در خاطره ها باقی خواهد ماند؛ چرا که در این سال بود که شرایطی غیر عادی، اقتصاد و ساختار مالی جهان را تغییر داد و باعث شکوفایی دارایی‌هایی با ارزش زیربنایی مانند بیت کوین و طلا شد. قطعا در جهان بعد از کرونا، سرمایه گذاری دیجیتال بسیار بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و این می‌تواند نوید‌بخش پذیرش عام ارز‌های دیجیتال باشد.

شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ و دیجیتالی شدن جهان در کنار بالا رفتن قیمت طلا و بیت کوین

به نقل از بیت کوینیست ، این روند از اوایل سال ۲۰۱۹ خود را نشان داد و بیت کوین وطلا به تدریج بر قیمتشان افزوده شد. سرانجام چیزی که به وقوع پیوست تنها جنگ تجاری بین چین و آمریکا و یا احتمال جنگ ایران و آمریکا نبود، بلکه بیماری همه‌گیری بود که جهان مدرن تا به حال نظیرش را ندیده بود. این بیماری مسری تلفات زیادی را وارد کرد و جهان را در حالت قرنطینه قرار داد.

بیت کوین و طلا در ابتدای این بحران و در پنج‌شنبه سیاه در کنار سهام با سقوط عظیمی مواجه شدند؛ اما بعد از آن کم‌کم احیا شدند و سرمایه‌گذاران به سمت آنها جذب شدند. بیت کوین وطلا مانند ارز فیات نیستند که بنا بر خواست بانک‌ها در هر زمان و به تعداد نامحدود چاپ شوند. این دارایی‌ها خاصیت ضد تورمی دارند و در هنگام تورم شدید نیز بسیار خوب عمل خواهند کرد.

امروزه افزایش تقاضا برای طلا، این فلز را بسیار محبوب کرده است و از طرف دیگر تجهیزات استخراج، پالایشگاه‌ها و غیره به خاطر بحران کرونا و قرنطینه تعطیل شده‌اند و این افزایش تقاضا با کمبود عرضه مواجه شده است و بر بهای این فلز گرانبها افزوده است.

با توجه به این افزایش تقاضا و کمبود عرضه این فلز گرانبها، بسیاری از کارشناسان معتقدند که سرمایه‌گذاران در نهایت به سمت طلای دیجیتال خواهند رفت. بحران کرونا باعث گسترش ارز‌های دیجیتال شده است و طبیعتا این شرایط دشوار مردم را مجبور به پذیرش فناوری به شیوه‌های نوینی خواهد کرد.

طلا در آینده بیشتر شبیه بیت کوین خواهد شد

هم اکنون توکن‌های ارز دیجیتالی که از پشتیبانی طلا برخوردارند بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته و محبوبیت یافته‌اند و رقبایی مانند Tether Gold و Paxos Gold و غیره ظاهر شده‌اند. نقاط قوت و ضعف طلای دیجیتال به فناوری زیربنای خود یعنی بلاک چین برمی‌گردد.

بیت کوین همه ویژگی‌های طلا را دارد و به صورت دیجیتال هم موجود است. با شیوع کرونا، بیت کوین و دیگر پرداختی‌های دیجیتال به عنوان روشی مطلوب برای خرج پول و سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار خواهند گرفت. همچنان که عرضه طلا کاهش پیدا می‌کند، بر محبوبیت نسخه‌های دیجیتال این فلز گرانبها افزوده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن