صفحه اول روزنامه وال‌استریت ژورنال درباره بیت کوین

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

قیمت بیت کوین پس از عملکرد باورنکردنی خود و رسیدن به ۱۸,۰۰۰ دلار، به صفحه اول رسانه‌ های معتبر دنیا همچون وال استریت ژورنال رسید. این روزنامه در صفحه اول خود خبری از بیت کوین و جهش ۸۰ درصدی آن را کار کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، پس از رشد ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین در طول دو ماه، پادشاه ارزهای دیجیتال به صفحه اول وال استریت ژورنال راه پیدا کرده است. این نشریه در صفحه اول چاپ دیروز خود با اشاره به عملکرد قیمت بیت کوین، به افزایش علاقه مؤسسات مالی به این ارز دیجیتال اشاره کرده است.

در بخشی از این گزارش آمده است که بیت کوین حمایت «میلیاردرهای وال استریت» نظیر پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones) و استنلی دراکنمیلر (Stanley Druckenmiller) و برخی دیگر از چهره‌ های را جلب کرده است.

گزارش وال استریت ژورنال در حالی منتشر می ‌شود که بیت کوین مدت ‌هاست در نشریات و خبرگزاری‌ های مطرح دنیا حاضر نبوده است. این در حالی است که با جهش قیمت بیت کوین، رکورد ارزش بازار آن نیز شکسته شد.

تحلیل گری که ۱۸,۰۰۰ دلار بیت کوین را پیش بینی کرده بود درباره اصلاح هشدار داد

وال استریت ژورنال در مطلب خود با اشاره به سرمایه ‌گذاری‌های گسترده از جانب صندوق سرمایه ‌گذاری گری اسکیل (Grayscale Invesments)، به افزایش تقاضا از سرمایه ‌گذاران خرد هم اشاره می ‌کند. این نشریه در بخشی از مطلب خود عنوان می ‌کند که سرمایه ‌گذاران خرد از این پس می‌ توانند از طریق پلتفرم ‌های مشهور مالی (نظیر پی پل) بیت کوین بخرند.

صفحه اول روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارش اخیرش به افزایش قابل ‌توجه معاملات در کش اپ (CashApp)،‌ متعلق به اسکوئر (Square)، هم اشاره می ‌کند. حجم معاملات بیت کوین در این اپلیکیشن در سه ‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۱.۶ میلیارد دلار بود. برای مقایسه بهتر باید گفت که حجم معاملات در سال ۲۰۱۹ تنها ۵۵۵ میلیون دلار بوده است. معاملات در ایت ‌بیت (itBit) هم پس از اعلام خبر ارائه خدمات ارزهای دیجیتال توسط پی پل با جهشی بزرگ همراه بود.

مدیران مطرح مالی در شرکت های سرمایه گذاری آینده بیت کوین را چگونه ارزیابی می کنند؟

دن شولمن (Dan Schulman)، مدیرعامل پی پل، در همان روز با حضور در شبکه سی ‌ان‌ بی ‌سی (CNBC) با بیان این مسئله که افزایش پذیرش روزافزون بیت کوین باعث می ‌شود که این ارز دیجیتال از یک کلاس دارایی به ‌سمت تبدیل ‌شدن یک ارز حرکت کند، افزود:

با کمرنگ ‌شدن و از بین رفتن استفاده از پول ‌های کاغذی در تراکنش ‌های مردم، لازم است که بانک ‌های مرکزی پول ‌های کاغذی را با انواع دیجیتال ارزهای رایج، خصوصاً در حوزه استفاده ‌های خرد، جایگزین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *