منو سایت

انجمن لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک را تا ۲ ماه دیگر عرضه خواهد کرد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

طبق گزارش ها، انجمن لیبرا قصد دارد ماه ژانویه ۲۰۲۱ (دی)، اولین ارز دیجیتال باثبات خود را عرضه کند. اگر این اخبار تأیید شود، تا دو ماه آینده باید منتظر ارز دیجیتال فیس بوک باشیم.

به گزارش «The Block» و به نقل از فایننشال تایمز (Financial Times)،‌ بر اساس اظهارات یکی از سه نفرِ نزدیک به پروژه لیبرا، اولین استیبل کوین لیبرا با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می شود. استیبل کوین های دیگر لیبرا یا با پشتوانه تک ارزی یا با پشتوانه چند ارزی عرضه خواهند شد.

بخوانید : نگرانی آمریکا از اینکه لیبرای فیس بوک جایگزین دلار بشود

تاریخ دقیق عرضه استیبل کوین لیبرا زمانی مشخص می شود که این شرکت موفق به اخذ مجوزهای ارائه خدمات خود از نهاد نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA) شود. به گفته سه نفری که پیش تر به آنها اشاره کردیم، نزدیک ترین تاریخ برای کسب این مجوز ژانویه خواهد بود. انجمن لیبرا آوریل (فروردین) امسال نسبت به اخذ این مجوز اقدام کرده بود.

بخوانید : پروژه‌ی رمزارزی فیسبوک ( لیبرا ) از مُدل کاری ناقصی برخوردار است

نووی (Novi)، یکی از شرکت های تابعه فیس‌بوک که پیش تر با نام کالیبرا (Calibra) شناخته می شد هم در حال آماده سازی برای عرضه کیف پول استیبل کوین فیس بوک است. یکی از سه نفر نزدیک به فیس‌بوک در توصیف وضعیت این کیف پول گفت:

از نقطه نظر یک محصول، نووی آماده است.

او در ادامه اعلام کرد که کیف پول نووی به صورت جهانی و سراسری عرضه نخواهد شد. طبق گزارش فایننشال تایمز، نووی ابتدا در مناطقی نظیر آمریکا و برخی از کشورهای آمریکای لاتین کار خود را در حوزه حواله های برون مرزی آغاز می کند. این در حالی است که برای فعالیت در آمریکا، این کیف پول باید مجوز ۵۰ ایالت را به دست بیاورد. گفته می شود که ۱۰ ایالت هنوز مجوزهای فعالیت این کیف پول را صادر نکرده اند. بیت لایسنس (BitLicense) در نیویورک یکی از همین مجوزهای صادر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن