منو سایت

پلیس اروپا:کیف پول های سامورایی و واسابی در دارک وب مورد استفاده قرار می گیرند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به تازگی پلیس اتحادیه اروپا موسوم به یوروپل طی گزارشی اعلام کرده است که روزبه روز بر میزان استفاده از کیف پول های واسابی (Wasabi) و سامورایی (Samourai) در دارک وب افزوده می شود.

به گزارش «The Block»، این گزارش که تحت عنوان «ارزیابی تهدیدات جرایم سازمان یافته اینترنت در قلمرو اتحادیه اروپا» به تازیخ ۵ اکتبر (۱۴ مهر) منتشر شده، زوایای پیدا و پنهان چندین موضوع مرتبط با ارزهای دیجیتال را واکاوی کرده است.

یکی از موضوعاتی که در این گزارش، توجه رسانه ها را به خود جلب کرده، استفاده مجرمان از دو کیف پول واسابی و سامورایی است. گفتنی است همواره از این دو کیف پول به عنوان ابزارهایی یاد می شده که می توانند محرمانگی کاربران بیت کوین را ارتقا دهند. پیش تر نیز الیپتیک (Elliptic)، مؤسسه فعال در حوزه امنیت ارزهای دیجیتال گزارش داده بود که نقل و‌ انتقال بخشی از وجوهات حاصل از هک حساب های کاربری توییتر از مسیر کیف پول واسابی انجام شده است.

هکر توییتر برای از بین بردن ردپای خود از کیف پول واسابی استفاده می کند

در حوزه حریم خصوصی، قابلیت میکس یا ترکیب ارزهای دیجیتال به خدمات و ابزارهایی اشاره دارد که به دنبال گم کردن ردپای منبع اصلی کوین ها هستند. گفتنی است کاربران به کمک ابزار کوین جوین (CoinJoin)، وجوهات خود را با دیگر کاربران در یک تراکنش‌ واحد ترکیب می کنند تا انجام تحلیل های درون زنجیره‌ای و یافتن ردپای خود را دشوارتر کنند.

یوروپل در بخشی از گزارش خود آورده است:

استفاده از ارزهای دیجیتالی که قابلیت های ویژه ای در زمینه ارتقای حریم خصوصی دارند و ظهور ابزارهایی همچون کوین جوین برای گم کردن ردپای تراکنش ها، در حوزه ارزهای دیجیتال رو به فزونی گذاشته است.

در بخش دیگری از این گزارش می خوانیم:

کیف پول هایی از جمله واسابی و سامورایی لزوماً پیوند ارتباطی میان مبدا و مقصد کوین ها را حذف نمی کنند، بلکه رهگیری آنها را دشوارتر می کنند. شماری از فعالان بازارهای زیرزمینی در تلاش اند تا از این کیف پول ها در سیستم پرداخت خود استفاده کنند. علاوه بر این، استفاده از کیف پول های سخت افزاری نیز میان فعالان دارک وب، رو به فزونی گذاشته است. گفتنی است این کیف پول ها یک دستگاه فیزیکی مجزا هستند که عبارات بازیابی (سید) و کلیدهای خصوصی را برای گستره وسیعی از ارزهای دیجیتال به طور امن ذخیره می کنند.

در این گزارش به استفاده از ارز دیجیتال رهگیری گریز مونرو در دارک وب نیز اشاره شده است؛ هرچند تأکید شده که بیت کوین، کماکان رایج ترین ارز مورداستفاده در فعالیت های زیرزمینی است.

آمریکا برای شکستن حریم خصوصی مونرو ۶۲۵۰۰۰ دلار پاداش تعیین کرد

در بخش دیگری از این گزارش آمده است:

روز‌به روز بر تعداد بازارهایی که از قابلیت های نفهته و مزایای آلت کوین ها بهره می گیرند، افزوده می‌شود. آلت کوین هایی که از جمله آنها می تواند به لایت کوین، اتریوم، مونرو، زی کش و دش اشاره کرد. مونرو به تدریج دارد به پای ثابت تراکنش های دارک وب بدل می شود. پس از آن نیز دو آلت کوین زی کش و دش، پراستفاده ترین ارزها در دادوستد‌های زیرزمینی هستند. همه این ارزهای دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی، سدی بزرگ در راه پیشبرد تحقیقات نهاهای قانونی هستند، هرچند جوامع کاربری هر یک از این ارزها تلاش دارند تا با انتقاد از ارزهای دیگر، بر طبل حمایت از ارز خود بکوبند.

امکان رهگیری تراکنش‌های زی کش و دش برای دولت‌ها فراهم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن