منو سایت

بنیان گذار اتریوم : توسعه اولیه مقیاس پذیری با استفاده از یک لایه دوم تقریباً به اتمام رسیده است

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به گزارش کوین تلگراف، ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، گفت که توسعه اولیه مقیاس پذیری اتریوم و استقرار اولیه مقیاس‌پذیری دولایه‌ای روی بلاک چین این ارز دیجیتال با موفقیت انجام شده است. این به‌روزرسانی با خارج کردن تراکنش‌ها از بلاک چین اصلی اتریوم،‌ باعث می‌شود تا سرعت تأیید تراکنش‌ها تا حد زیادی افزایش یابد و کارمزدها به نزدیک صفر برسد.

در تاریخ یکم ماه ژوئن (۱۲ خرداد) و طی یک توئیت، بوترین مدعی شد که بیشتر کار اولیه در مورد راه ‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم تقریباً کامل شده است.

بوترین برای تأیید ادعای خود به توئیتی اشاره کرد که در آن فیلیپ کاستنگوای (Philippe Castonguay)، یکی از توسعه‌دهندگان و پژوهشگران اتریوم تعدادی از پیشرفت‌های مرتبط و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم را که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند، نام برده است.

کاستنگوای خاطرنشان کرد که شرکت توسعه بلاک چین استارک‌ویر (StarkWare) و لوپ‌رینگ (LoopRing) راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم خود را راه‌اندازی کرده‌اند.

طبق اظهارات شرکت استارک‌ویر (StarkWare)، راه حل لایه دوم آن‌ها سعی می‌کند تا همزمان هر دو محدودیت‌های مقیاس‌پذیری و همچنین حفظ حریم شخصی را روی بلاک چین‌های مورد نظر، پوشش دهند.

علاوه‌بر این، همان‌طور که کوین تلگراف در اواخر فوریه (اسفند ۹۸) گزارش داد، این شرکت امیدوار است که این فناوری همچنین می‌تواند آسیب‌پذیری صرافی‌های متمرکز را نیز برطرف سازد.

این محقق همچنین خاطرنشان کرد که شرکت بلاک چینی هندی متیک (Matic) هم لایه دوم مقیاس‌پذیری خود را راه‌اندازی کرده است که فقط روی اتریوم کار می‌کند.

بوترین گفت که راه حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم تقریباً آماده است و استفاده از آن‌ها اکثراً محدود به پرداخت و صرافی‌های غیرمتمرکز است. او اظهار داشت که راه حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم باید برای نقل‌و‌انتقال توکن‌ها و همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده شود، چراکه بخش قابل‌توجهی از معاملات را در شبکه اتریوم تشکیل می‌دهند.

بوترین همچنین خاطرنشان کرد که شرکت بلاک چینی اپتیمیسم (Optimism) نسخه نمایشی را ارائه کرده که از پتانسیل کامل قراردادهای هوشمند اتریوم در شبکه خود پشتیبانی می‌کند.

بنیان‌گذار اتریوم نتیجه گرفت که چالش فعلی استفاده موفقیت‌آمیز کاربران از کیف پول‌هایی است که از چنین راه حل‌های مقیاس‌پذیری پشتیبانی می‌کنند و اظهار داشت: «این یک چالش انتخاب است و نه یک مشکل فنی.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن