منو سایت

عامل اصلی افزایش حجم معاملات اتریوم ظهور و رشد دیفای است

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

وب‌سایت دپ رادار (Dapp Radar)، ظهور و رشد دیفای را عامل اصلی افزایش حجم معاملات اتریوم می‌داند.

به نقل از دیکریپت، بر اساس گزارشی که روز گذشته در وب سایت دپ رادار منتشر شد، حجم تراکنش ها در اپلیکیشن های اتریوم طی ماه ژوییه (تیر) از مرز ۱۲میلیارد دلار عبور کرده است. طبق آنچه در گزارش این وب سایت آمده است، در سال جاری میلادی، همچنان شاهد رشد اکوسیستم دیفای خواهیم بود.

بر اساس گزارش دپ رادار، حجم تراکنش های اتریوم در ماه ژوییه به اوج تاریخی خود رسیده است. اپلیکیشن های توزیع شده دیفای نیز ۹۲ درصد از کل تراکنش ها را به خود اختصاص داده اند.

معرفی پلتفرم کامپاند و نحوه استفاده از آن را برای وام دهی و کسب سود زیاد

در گزارش دپ رادار آمده است:

بزرگترین بازیگران دیفای در ماه ژوییه عبارتند از: کامپاند (Compound)، آوی (Aave) و کرو (Curve). گفتنی است این پلتفرم ها به ترتیب ۴۸، ۱۴ و ۱۴ درصد از حجم تراکنش ها را تولید کرده اند.

دیفای یا تأمین مالی غیرمتمرکز به اپلیکیشن های مالی غیرامانتی اشاره دارد که از جمله آنها می توان از سهام ترکیبی، استیبل کوین های غیرمتمرکز، صرافی های غیرمتمرکز و پروتکل های وام دهی نام برد.

دپ‌رادار، اقبال روزافزون به دیفای را برآمده از پدیده ای به نام کشت سود (Yield Farming) می داند. گفتنی است بر اساس داده های وب سایت کوین گکو (CoinGecko)، ارزش بازار اکوسیستم دیفای در حال نزدیک شدن به ۹میلیارد دلار است.

شماری از پروتکل های وام دهی دیفای با هدف افزایش وفاداری کاربرانی که روی پلتفرم آنها به کسب سود مشغولند، شروع به صدور توکن های نظارتی کرده است که به کاربران اجازه می دهد درمورد آینده این شبکه ها رأی بدهند.

وضعیت بازارها : دیفای (DeFi) باعث پیشی گرفتن اتر از بیت کوین می شود!

این توکن ها در ادامه، دارای ارزش می شوند و به این ترتیب، کاربران از انگیزه بیشتری برای حضور در پلتفرم ها برخوردار خواهند شد. گفتنی است کامپاند در اواخر ژوئن (اوایل تیر) با صدور توکن COMP، کار خود را آغاز کرد و سپس دیگر توکن های پلتفرم های دیفای، یکی یکی از راه رسیدند که از جمله آنها می توان به توکن های BAL، YFI، MTA و UMA اشاره کرد.

بر اساس داده های کوین مارکت کپ، توکن COMP در ابتدای راه اندازی در روز ۱۷ ژوئن (۲۸ خرداد) با قیمت ۶۴.۵ دلار معامله می شد و حجم معاملات روزانه آن نیز در حدود ۱۵۵,۴۷۵ دلار بود. در روز ۲۱ ژوئن (۱ تیر)، قیمت این توکن به ۳۲۷ دلار رسید و در ادامه، حجم معاملات آن در روز ۶ ژوییه (۱۶ تیر) از آستانه ۳۰۰میلیون دلار عبور کرد.

کوین های دیگر، کمی دیرتر روی مدار رشد قرار گرفتند. اتر، توکن بومی اتریوم نیز که میزبان اکثر پروتکل های دیفای است، روز یک شنبه هفته جاری با برجای گذاشتن رکوردی به قیمت ۴۱۱ دلار رسید.

دپ رادار، افزایش فعالیت ها روی صرافی های غیرمتمرکز یا DEX-ها را نیز دلیل دیگر رشد حجم تراکنش های اتریوم می داند. در بخش دیگری از گزارش این وب سایت آمده است:

البته سهم صرافی های غیرمتمرکز در رشد تراکنش های اتریوم، درحال حاضر ناچیز و تنها ۴ درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن