منو سایت

توسعه دهندگان اتریوم هکرها را به هک شبکه های آزمایشی اتریوم ۲.۰ دعوت کردند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به هر فردی که بتواند شبکه های آزمایشی اتریوم ۲.۰ را هک کند، ۵۰۰۰ دلار جایزه داده خواهد شد.

به نقل از دکریپت ، این خبر از جانب دنی رایان (Danny Ryan) یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریو‌م در توییتر بیان شد. وی لینکی به صفحه گیت هاب قرار داد که جزییات و پارامترهای بیشتر در خصوص این چالش را توضیح می‌دهد. این اعلان هنگامی بیان شده است که جامعه اتریو‌م در صدد پیشرفت در توسعه به روزرسانی اتریو‌م است و افزایش کاربرد دیفای باعث رشد چشمگیر کارمزد گس شده است.

راهکارهای جدید مقیاس پذیری و تراکنش های بدون کارمزد گس در شبکه اتریوم

اهداف “شبکه های حمله” (Attacknet) نسخه کوچکی از کلاینت های لایتهوس (Lighthouse) و پریزم (Prysm) اتریوم ۲.۰ است که دو کدبیس جداگانه هستند و برای دسترسی به شبکه اتریوم ۲.۰ طراحی شده اند. برخلاف کلاینت های شناخته شده اتریو‌م نظیر گث و پریتی که در مجموع دارای ۷۵۰۰ نود هستند، این شبکه های حمله فقط از ۴ نود تشکیل شده اند و دستیابی به هدف، که همان جلوگیری از نهایی سازی (finality) است را آسانتر می سازد.

ویتالیک بوترین موسس اتریو‌م در پست بلاگ خود، نهایی سازی را به عنوان عملیاتی توصیف کرده است که به دلیل خاصی انجام شده است و توسط خطای سیستمی یا مداخله خارجی قابل برگشت نیست. توسعه دهندگان اتریوم ۲.۰ از هکرهای توانا درخواست کرده‌اند تا مانع از تایید شدن بلاک ها شوند. این موضوع از نظر تئوری بدان معنا است که تراکنش ها قابل برگشت می شوند و حمله های دوبار خرج کردن و سایر اقدامات دستکاری و مخرب امکان پذیر می شود.

شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ در مراحل پایانی خود قرار دارد

ماه گذشته، دنی رایان پستی در خصوص وضعیت اتریوم ۲.۰ منتشر کرد که طی آن زمانبندی کلی به روزرسانی اتریو‌م و بعضی از چالش هایی که باید پشت سر گذاشته شود تا این به روزرسانی برای عرضه نهایی آماده شود توضیح داده شده بود.

اگرچه بعضی از بلاک چین های موجود صدها یا هزاران تاییدکننده دارند، اما اتریوم ۲.۰ به نحوی طراحی شده است تا با استفاده از حداقل ۱۶,۰۰۰ تاییدکننده در ابتدای کار و افزایش این تعداد به صدها هزار تاییدکننده طی چند سال پس از عرضه، غیرمتمرکزسازی شبکه را حفظ کند.

تاییدکنندگان با ارتباط با بیکن چین اتریوم در شاردهای مختلفی قرار خواهند گرفت که تراکنش های مختلفی به شاردها محول خواهد شد.

افزودن بیکن چین و شاردها، بستر مورد نیاز برای افزایش راندمان تراکنش ها در اتریوم ۲.۰ خواهد بود که طی آن، تعداد تراکنش ها در هر ثانیه از ۱۵ تراکنش به بیش از ۱۰۰۰ تراکنش خواهد رسید.

اتریوم ۲.۰ مدت ها است که در دست توسعه است و شبکه اتریوم در حال حاضر به آستانه فنی خود نزدیک می‌شود، زیرا رشد عرصه دیفای باعث افزایش حجم تراکنش ها و در نتیجه کاهش سرعت شبکه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن