منو سایت

اتریوم ۲.۰ تا ژانویه ۲۰۲۱ به تعویق افتاد ؟

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

در جلسه پرسش و پاسخ سایت ردیت، جاستین دریک (Justin Drake) محقق بنیاد اتریوم گفت که احتمالا عرضه اتریوم ۲.۰ تا ژانویه ۲۰۲۱ به تعویق افتاد .

به گزارش دکریپت ، این موضوع می‌تواند بیانگر تاخیر دیگری برای اتریوم ۲.۰ باشد که چندین بار به تعویق افتاده است . آیا با تاخیر دیگری مواجه هستیم؟

اتریوم ۲.۰ با تاخیر عرضه خواهد شد،کاردانو نسبت به اتر عملکرد بهتری دارد

ویتالیک بوترین موسس اتریو‌م در پاسخ به دریک گفت زود نتیجه گیری نکنید. وی در بخش کامنت ها نوشت:

شاید اتریوم ۲.۰ بسیار زودتر عرضه شود.

اتریوم ۲.۰ نسخه بعدی بلاک چین اتریوم است. این بروزرسانی، شبکه اتریو‌م را از سیستم گواه اثبات کار که در آن تراکنش ها توسط ماینرها تایید می‌شوند به گواه اثبات سهام انتقال می‌یابد که در آن، کاربران برای مسدودسازی کوین های خود پاداش دریافت می‌کنند. اتریوم ۲.۰ سال ها است که در دست توسعه است.

اتریوم ۲.۰ : انتخاب بین اثبات سهام شخصی یا استفاده از خدمات سهام گذاری

دریک در این خصوص گفت:

اتریوم ۲.۰ برای آنکه بتواند عرضه شود، علاوه بر موارد دیگر به یک شبکه آزمایشی عمومی و برنامه یافتن باگ همراه با جایزه نیاز دارد که ۲ الی ۳ ماه فعال باشند. تمام این موارد تا سه ماهه سوم ۲۰۲۰ امکان پذیر نیستند. اکنون می‌توانم بگویم که نزدیک ترین تاریخ ممکن برای عرضه بلاک جنسیس تقریبا ۳ ژانویه ۲۰۲۱ همزمان با دوازدهمین سالگرد پیدایش بیت کوین است.

بوترین در پاسخ به دریک با وی مخالفت کرد و گفت:

به شخصه کاملا با این موضوع مخالف هستم و فارغ از سطح آماده بودن فاز صفر، تمایل دارم که قبل از ژانویه ۲۰۲۱ عرضه شود. این موضوع را اذعان می‌کنم که زمان ۴ ماهه ما از ابتدای ماه جولای آغاز شده است.

هاردفورک برلین به تعویق افتاد؛ آیا اتریوم ۲.۰ در زمانش عرضه می شود؟

دنی رایان (Danny Ryan) یکی دیگر از محققان بنیاد اتریو‌م نیز معتقد است که اتریوم ۲.۰ در سال جاری عرضه خواهد شد. وی در این جلسه پرسش و پاسخ گفت:

من و سایر افراد معتقدیم که اتریوم ۲.۰ در سال جاری عرضه خواهد شد.

دریک در پاسخ به رایان گفت:

خاطرنشان می‌کنم که سایر افراد در بنیاد اتریوم نیز نسبت به من خوش بین تر هستند و معتقدند اتریوم ۲.۰ چند هفته زودتر عرضه خواهد شد.

چرا بوترین هم چنان معتقد است که اتریوم ۲.۰ در سال جاری عرضه خواهد شد؟

بوترین گفته است که فاز اول اتریوم ۲.۰ از بعضی جهات ساده تر از اتریو‌م ۱ است و از بعضی جهات نیز پیچیده تر است. اجرای شبکه گواه اثبات سهام و خروج از سیستم کنونی گواه اثبات کار از پیچیدگی ها فاز اول اتریوم ۲.۰ است اما دشوارتر از پیاده سازی بلاک چین اولیه اتریو‌م نیست.

شبکه آزمایشی جدید اتریوم ۲.۰ روز دوشنبه ۹ تیر راه اندازی می شود

بوترین گفت:

می‌توانم بگویم که فاز صفر اتریوم ۲.۰ اندکی ساده تر است. هم چنین هیچ برنامه ای تا عرضه فاز ۱ بر روی اتریوم ۲.۰ اجرا نخواهد شد، بنابراین خطر از کار افتادن آن کمتر است. بنابراین به طور کل هیچ دلیلی نمی‌بینم که عرضه فاز صفر اتریوم ۲.۰ زمان بیشتری طول بکشد.

دریک این نظر را قبول نکرد و گفت:

واقعیت ناخوشایند این است که از لحاظ امنیتی در این سطح قرار نداریم. هیچ برنامه کشف باگ همراه با جایزه یا حمله دارای تشویق یا شبکه آزمایشی عمومی اجرا نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن