منو سایت

قیمت اتریوم دومین دارایی دیجیتال به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

قیمت اتریوم، دومین دارایی دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، رکورد تاریخی پیشین خود را شکست و تا ۲,۱۵۰ دلار پیش رفت. پیش از این، بالاترین رکورد اتریوم ۲,۰۴۱ دلار بود که ۱۹ فوریه (۱ اسفند ۹۹) ثبت شد. در زمان نگارش این گزارش، هر واحد از این ارز دیجیتال با قیمت ۲,۱۱۵ دلار در صرافی‌ ها معامله می ‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، اتریوم پس از آخرین رکوردی که ثبت کرده بود، دو بار دچار اصلاح در نمودارهای روزانه شد که در روند اصلاحی دوم شاهد کف قیمت بالاتری بود. چند روز پس از ثبت رکورد ۲,۰۴۱ دلاری، دومین ارز دیجیتال برتر بازار تا حدود ۱,۲۹۳ دلار سقوط کرد. در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند)، قیمت این دارایی دیجیتال مجدداً تا حدود ۱,۹۴۳ دلار اوج گرفت تا طی چند روز بعد، شاهد افت دیگری تا محدوده ۱,۵۴۶ دلار باشد.

کوین مارکت کپ اتریوم را در رتبه دومین دارایی دیجیتال بزرگ بازار جای می ‌دهد. این ارز دیجیتال با ارزش بازاری حدوداً برابر با ۲۴۳ میلیارد دلار در زمان نگارش این مطلب، با اختلاف بالاتر از سومین ارز دیجیتال برتر، بایننس کوین، قرار دارد؛ با این حال، برای رقابت با ارزش بازار ۱.۱ تریلیون دلاری بیت کوین هنوز راه زیادی پیش روی آن است.    

طی چند ماه گذشته و همراه با انتقال به اتریوم ۲.۰ (Eth2)، دومین دارایی برتر بازار در کانون توجه اخبار قرار داشته است. در این بین، نمی ‌توان نقش اتریوم را هم در امور مالی غیرمتمرکز یا به ‌اختصار دیفای (DeFi) در افزایش این شهرت و محبوبیت نادیده گرفت. هدف کلیدی اتریوم ۲.۰ افزایش مقیاس ‌پذیری شبکه اتریوم و انتقال کامل بلاک چین این شبکه به الگوریتم اثبات سهام طی ماه‌های آینده است.

روند صعودی قیمت اتریوم با رشد کلی بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال همراه شده است. در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین در محدوده ‌ای نزدیک به ۶۰,۰۰۰ دلار معامله می‌ شود.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن