منو سایت

کاهش نوسانات بیت کوین می تواند منجر به یک حرکت صعودی شود

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

حمایت بیت کوین در ناحیه ۱۰,۰۰۰ دلار بسیار قوی است. این حمایت پس از اخبار منفی بسیاری که روزهای گذشته منتشر شد نیز با قدرت عمل کرد و توانست ثبات قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را حفظ کند. کاهش نوسانات بیت کوین در هفته های اخیر برای بسیاری از معامله گران جذاب است .

 به گزارش نیوز بی تی سی، علیرغم اینکه قیمت بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه نکرده، اما جهش های صعودی آن نیز محدوده بوده است. این محدودیت باعث شد تا کاهش نوسانات بیت کوین در دو سال گذشته را شاهد باشیم . داده های تاریخی نشان می دهد که هنگامی که بیت کوین چنین وضعیت باثباتی داشته باشد، نوسانات بعد قدرتمند‌تر خواهد بود.

همانطور که می دانید، بازار ارزهای دیجیتال با سقوط های بزرگ و سودهای هنگفت مشهور است. بیت کوین، خود یکی از بارزترین مثال ها در این زمینه است. این ارز دیجیتال در کمتر از یک سال موفق شد تا از ۱,۰۰۰ دلار به ۲۰,۰۰۰ دلار برسد. به عقیده بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال، پس از هر هاوینگ، بیت کوین چنین عملکردی را تکرار می کند. صد البته در ارتباط با این رویکرد اختلاف‌نظر زیادی وجود دارد.

اولین قدم برای بیت کوین را می توان تلاشش برای عبور از سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری دانست. پس از سقوط به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹، بیش از یک سال طول کشید تا این مقاومت بار دیگر شکسته شود. هفته ها طول کشید تا بیت کوین خود را برای این جهش آماده کند. پیش از این حرکت ۱,۰۰۰ دلاری که در ۲۴ ساعت انجام گرفت و منجر به رسیدن به ۱۲,۰۰۰ دلار شد، نوسانات قیمت بیت کوین به کمترین میزان در تاریخ خود رسیده بود.

با نگاهی به نمودار فعلی بیت کوین می توان گفت که بازار درگیر ثباتی مشابه است، با این تفاوت که هنوز مشخص نیست این بار شاهد سقوط به سطوح پر اهمیت پایینی خواهیم بود یا هم باید با حمایت ۱۰,۰۰۰ دلاری خداحافظی کنیم.

جواب به این سؤال چندان ساده نیست؛ چرا که کاهش نوسانات قیمت، واکنش های متفاوتی را به دنبال داشته است. معمولا جهت روند قیمت را می توان با تعیین جهت نوسانات به نسبت خط میانه شاخص بولینگر باندز مشخص کرد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین دقیقا در محدوده میانی بولینگر باندز نوسان می کند؛ از همین رو می توان گفت که قیمت بسته شدن امروز می تواند نقشی تعیین کند در تشخیص روند داشته باشد.

با تبدیل نمودار کندل استیک به نمودار رِنکو (Renko)، اوضاع پیچیده تر و مبهم از قبل می شود. در نمودارهای رنکو می توان نگاهی دقیق تر به روند انداخت؛ چرا که نمودار خلوت تری را خواهیم داشت. وقتی سلسله ای از کندل های دوجی به سمت پایین یا بالا بشکنند، نوسانات گسترده ای آغاز می شود و این روند تا هفته ها پایدار خواهد بود.

بیت کوین چهارمین کندل دوجی خود را با بازه ای کمتر از ۱ درصد از بقیه خوشه تشکیل داده است. بلافاصله پس از شکستن این بازه، احتمالا شاهد حرکتی بزرگ خواهیم بود. اما سؤال اصلی اینجاست که در کدام جهت؟ پاسخ به این سؤال هنوز مشخص نیست. این در حالی است که یکی از تحلیل گران معتقد است که بزرگی این حرکت حداقل ۱,۰۰۰ دلار خواهد بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن