منو سایت

باید استخراج Bitcoin، معامله و نگهداری آن در هلند ممنوع شود

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یکی از مقامات هلندی می‌ گوید که بیت کوین سه شرط اساسی پول را ندارد و برای مجرمان هم بسیار کارایی دارد، بنابراین می‌ بایست استخراج Bitcoin، معامله و نگهداری آن در هلند ممنوع شود.

به گزارش کوین تلگراف , درحالیکه السالوادور بیت کوین را به عنوان پول به رسمیت شناخته است، این مقام هلندی در پی ممنوعیت کامل آن است. پیه‌تر هیس‌ کمپ مدیر دفتر تحلیل اقتصاد وزارت دارایی هلند، مقاله‌ ای را تحت عنوان “هلند باید بیت کوین را ممنوع کند” منتشر کرده است.

همانطور که از نام این مقاله مشخص است، هیس‌کمپ به توضیح دلایلی پرداخته است که بر اساس آنها دولت هلند باید سریعا استخراج، معامله و نگهداری بیت کوین را ممنوع اعلام کند. طبق این ادعاها، بزرگ‌ ترین رمزارز بازار ارزش ذاتی ندارد و به دلیل آنکه دیگران آن را پذیرفته‌ اند، با ارزش است. بنابراین این اقدام ممکن است به سقوط قیمت بیت کوین منجر شود.

پیه‌تر هیس‌کمپ در این مقاله آورده است که رمزارزها نمی‌ توانند سه شرط اساسی پول یعنی ابزار پرداخت بودن آن، واحد محاسبه و وسیله ذخیره ارزش را برآورده کنند. وی به سایر نقدهای ضد بیت کوین، مانند امنیت آن، ریسک‌ ها و کلاهبرداری‌ ها نیز اشاره کرده است و مدعی شده است که ارزهای دیجیتال برای مجرمان بسیار کاربردی هستند.

وی در ادامه آورده است که هلند از سایر کشورهایی که در سال‌ های اخیر استفاده از رمزارزها را محدود کرده‌اند جا مانده است. سازمان‌های نظارتی هلند تلاش کرده‌اند که نظارت بر پلتفرم‌های معامله ارزهای دیجیتال را شدیدتر کنند اما موفق نبوده‌اند. دفتر برنامه‌ریزی مرکزی در سال ۲۰۱۸ به خطرات معامله ارزهای دیجیتال اشاره کرده است؛ با این حال به این نتیجه رسیدند که سختگیری‌های بیشتر در این حوزه ضروری نیست.

هیس‌کمپ در این مقاله به قانون گرشام پرداخته است. بر اساس این قانون مالی، ارزهایی که بیش از حد ارزش‌گذاری شده‌اند یا به عبارتی پول بد، پول خوب را از رواج می‌اندازد. منظور از پول خوب، ارز قانونی است که کمتر از ارزش واقعی آن ارزش‌گذاری شده است. او بیت کوین را پول بد نامیده است و با این حال مدعی شده که قانون گرشام، در مورد Bitcoin برعکس عمل می‌کند:

رمزارزها تمام مشخصه‌های یک پول بد را دارند. مبدا آنها مشخص نیست، ارزش آنها نامعلوم است، معاملات آنها شفاف نیست…. آیا قانون گرشام در اینجا صدق می‌کند؟ خیر، اتفاقا برعکس، رمزارزها در تراکنش‌های پرداختی معمولی استفاده نمی‌شوند… پول بد از چرخه خارج می‌شود چون از این به بعد کسی نیست که آن را قبول کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن