منو سایت

برای اولین بار تراکنش آفلاین دوج کوین از طریق امواج رادیویی انجام شد

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

توسعه‌ دهندگان دوج کوین طی اقدامی در جهت ارائه دسترسی به مناطق دورافتاده، اولین تراکنش این رمزارز را از طریق امواج رادیویی و با استفاده از زیرساخت ماهوار ه‌ای استارلینک (Starlink) انجام دادند. در این آزمایش سیگنال مربوط به این تراکنش مسافتی بیش از ۱۰۰ مایل (۱۶۰.۹۳ کیلومتر) را پیمود تا توسط گیرنده‌ های استارلینک دریافت شود.

به گزارش کریپتواسلیت، توسعه‌ دهندگان دوج کو‌ین از طریق امواج رادیویی فرکانس بالا (HF) به انتقال بیش از ۱۰۰ مایلی یکی از تراکنش‌ های دوج کوین پرداختند. این اقدام بدان معنا است که می‌ توان از دوج کوین برای ارسال پرداخت‌ ها و تراکنش‌ ها به مناطق دورافتاده‌ ای استفاده کرد که به هیچ‌گونه زیر ساخت ارتباطی سنتی دسترسی ندارند. دریافت‌ کنندگان این تراکنش از اینترنت استارلینک (Starlink) برای انجام این انتقال به شبکه اصلی استفاده کردند. بدین ترتیب، هم‌ چنان برای انجام تراکنش به اتصال به اینترنت نیاز است اما تامین زیر ساخت اینترنتی توسط ماهواره‌ های استارلینک انجام می‌ شود.

تیموتی استبینگ رییس بنیاد دوج کوین، در فاصله‌ای بیش از ۸۰۰ مایل از فرستنده این تراکنش، سیگنال این تراکنش‌ های دوج کوین را دریافت کرده است.

نرم‌ افزار مورد استفاده برای انجام تراکنش مذکور، لیب‌ دوج کوین (Project Libdogecoin) بوده است. این پروژه یک کتابخانه پروتکل‌ های دوج کوین و مبتنی بر زبان برنامه‌ نویسی C است که به عنوان بلاک‌ های سازنده پروژه‌ های دوج کوین عمل می‌ کند. میشی لومین (Michi Lumin) یکی از توسعه‌ دهندگان دوج کوین تایید کرده است که در آینده، سخت‌ افزارهای متن باز کم‌ هزینه‌ای وجود خواهد داشت که به طیف وسیع‌ تری از جامعه امکان می‌ دهد تا از طریق امواج رادیویی به انجام تراکنش دوج کوین بپردازند. در عین حال، در حال حاضر کمبود جهانی چیپ‌ های الکترونیکی مانعی بر سر تحقق این موضوع است.

بدون شک این اقدام آزمایشی بیانگر کاربردهای بالقوه دوج کوین است. این رمزارز همواره مورد توجه ایلان ماسک مالک پروژه استارلینک قرار گرفته است و به گفته وی، دوج کوین پتانسیل این را دارد تا به رمزارز اصلی مردم تبدیل شود. آزمایش اخیر قطعا چشم‌ اندازی از تحقق صحبت ایلان ماسک است. پروژه نرم افزاری لیب دوج کوین هم‌ چنین شامل برنامه‌ هایی برای ایجاد سند ثبت استاندارد دوج کوین، جامعه پیرامونی برای مکانیسم گواه اثبات سهام، مقیاس‌ پذیری لایه دوم برای پایانه‌های فروش و نودهای مبتنی بر امواج رادیویی است. دوج کوین که در ابتدا صرفا با هدف سرگرمی مطرح شده بود، اکنون در مسیر پذیرش گسترده قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن