آی تی ارز

ارز دیجیتال ملی چین با وی چت و علی پی کار خواهد کرد

وی چت و علی پی

وی چت و علی پی

با نزدیک تر شدن به مراحل پایانی توسعه ارز دیجیتال ملی چین، جزئیات بیشتری نیز از نحوه عملکرد این ارز دیجیتال منتشر می شود. در تازه ترین اطلاعات منتشرشده از این ارز دیجیتال ملی، آمده است که یوان دیجیتال با شبکه های پرداخت این کشور ( وی چت و علی پی ) سازگار خواهد بود.

به گزارش کوین تلگراف، ظاهراً یوان دیجیتال که قرار است در آینده ای نزدیک رونمایی شود، با شبکههای اصلی پرداخت داخل این کشور نظیر وی چت (WeChat) و علی پی (AliPay) سازگار خواهد بود.

بخوانید : معاون بانک مرکزی چین : باید به تلاشمان برای ارز دیجیتال ملی سرعت ببخشیم

مو چانگ چون (Mu Changchun)، رئیس موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، در اظهارنظری عنوان کرده است که یوان دیجیتال با کیف پول های پرداخت موبایلی اصلی این کشور نظیر وی چت پی و علی پی سازگار خواهد بود.

بر اساس گزارش وب سایت خبری چاینا مورنینگ پست (China Morning Post)، مو چانگ چون در یک کنفرانس خبری اعلام کرده است که یوان دیجیتال با وی چت پی و علی پی رقابت نخواهد کرد. او در این رابطه گفته است:

آن ها به حوزه ای مشابه تعلق ندارند. وی چت و علی پی کیف پول هستند، در حالی که یوان دیجیتال پولی است که درون این کیف پول قرار می گیرد.

به نظر می رسد اظهارات اخیر مقامات بانک مرکزی با گزارش های قبلی منابع محلی که مدعی شده بودند چین احتمالاً ارز دیجیتال خودش را به عنوان جایگزین دو غول پرداختی راه اندازی می‌کند، مغایرت دارد.

بخوانید : ۱.۵ میلیون دلار ارز دیجیتال ملی چین به عموم مردم اهدا خواهد شد

در حال حاضر یوان دیجیتال از طریق یک اپلیکیشن انحصاری برای کاربران محدودی قابل استفاده است. در کنفرانس مذکور، مو چانگ چون افزود که کیف پول های موبایلی یوان دیجیتال با مشکلی به اسم «جعل» مواجه هستند. او در ادامه ضمن «قدیمی» خواندن این مشکل، اضافه کرد که کیف پول های جعلی متعددی برای یوان دیجیتال در بازار وجود دارند.

رئیس موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین افزود تنها در صورتی می توان اثرات کیف پول های جعلی یوان دیجیتال را کاهش داد که تمام طرف های درگیر از بانک مرکزی گرفته تا کاربران، اقدامات امنیتی و حفاظتی لازم را در این زمینه انجام دهند.

آقای مو در سخنان دیگری عنوان کرده است که یوان دیجیتال بر روی زیرساخت های متمرکز عمل می کند و این ویژگی، یوان دیجیتال را از ارزهای خصوصی نظیر لیبرا فیس بوک و بیت کوین متمایز می کند.

بخوانید : ۱۶۲ میلیون دلار، میزان تراکنش های آزمایشی ارز دیجیتال چین

گفتنی است که چین یکی از کشورهای پیشرو در عرضه ارز دیجیتال ملی است. هفته گذشته این کشور پیش نویس قانونی را منتشر کرد که یک چارچوب و مشروعیت نظارتی برای یوان دیجیتال فراهم می کند. در حال حاضر بانک مرکزی چین در حال اجرای برنامه های آزمایشی در سراسر این کشور برای ترویج ارز دیجیتال ملی است.

در یکی از بزرگ ترین طرح های آزمایشی، مقامات محلی ۱٫۵ میلیون یوان دیجیتال را بین ۵۰ هزار نفر تقسیم کردند. گفتنی است ۱٫۹ میلیون نفر برای شرکت در این طرح ثبت نام کرده بودند.

خروج از نسخه موبایل