منو سایت

یوان دیجیتال دست کم با ۸ بانک چینی همگام خواهد بود

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

گمانه‌ زنی‌ها حاکی از آن است که علاوه بر چهار بانک بزرگ چین که با بانک مرکزی این کشور برای توسعه یوان دیجیتال همکاری می ‌کنند، ۸ بانک چینی دیگر هم در حال کار روی کیف پول‌ ها و پلتفرم‌ های بانکی ویژه‌ ای هستند که از قابلیت همکاری تعاملی با یوان دیجیتال برخوردارند.

به گزارش کریپتونیوز، چهار بانک بزرگ دولتی چین یعنی بانک صنعت و بازرگانی چین (Industrial & Commercial Bank of China)، بانک سازندگی چین (China Construction Bank)، بانک کشاورزی چین (Agricultural Bank of China) و بانک آف چاینا (Bank of China) که به چهار بانک بزرگ چین یا بیگ فور (Big ۴) معروف ‌اند، دست‌ کم طی یک سال گذشته، همکاری فعالانه ‌ای با بانک مرکزی چین در زمینه توسعه یوان دیجیتال داشته ‌اند. آن دسته از شهروندان چینی که در طرح‌ های آزمایشی یوان دیجیتال شرکت کرده‌ اند، می ‌توانند روی یکی از کیف پول‌ های موبایلی متعلق به هر یک از چهار بانک یادشده، پاداش ‌های خود را دریافت کنند.

پیش ‌تر در اوایل ماه جاری میلادی، رسانه‌ ها گزارش دادند که علاوه بر ۸ بانک چینی , بانک پستال سیوینگز چین (Postal Savings Bank of China) دست به توسعه یک کیف پول سخت‌افزاری آفلاین و بی‌ نیاز از گوشی هوشمند زده که شبیه به کارت ‌های اعتباری متداول است.

گزارش ‌های منتشر شده از سوی بازوی رسانه ‌ای شرکت تنسنت (Tencent) نیز نشان می‌ دهد که بانک پس ‌انداز پستی علاوه بر کیف پول سخت ‌افزاری یادشده، یک کیف پول موبایلی آنلاین را نیز توسعه داده است.

بیشتر بخوانیم : بانک مرکزی ژاپن در حال آماده‌ سازی برای آغاز فاز دوم از پروژه ین دیجیتال است

این بانک که بخش عمده ‌ای از سهام آن متعلق به شرکت خدمات پستی چین است، در زمینه ارائه راهکارهای بانکی به بنگاه‌ های کوچک و متوسط و همچنین جوامع روستایی و مشتریان کم ‌درآمد فعالیت می‌ کند.

گزارش ها حاکی از آن است که بانک ارتباطات چین که عنوان پنجمین بانک بزرگ این کشور را یدک می ‌کشد، نیز در حال کار روی توسعه کیف پول ویژه برای یوان دیجیتال است.

شماری از کاربران چینی که موفق به دریافت پاداش‌ های طرح ‌های آزمایشی یوان دیجیتال شده ‌اند، با اشتراک ‌گذاری تصاویری از اپلیکیشن ‌های کیف پول‌ های خود نشان داده‌ اند که این کیف پول ‌ها از قابلیت همکاری تعاملی با پلتفرم‌ های بانکی دو بانک پستال سیوینگز و بانک ارتباطات چین و همچنین دو بانک دیگر به نام‌ های چاینا مرچنتز بانک (China Merchants Bank) و شعبه هنگ ‌کنگ چاینا سیتیک بانک (China CITIC Bank) برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن