منو سایت

رئیس بانک مرکزی اروپا: ۲ الی ۴ سال دیگر یوروی دیجیتال عرضه خواهد شد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا، اعلام کرد که نهادهای مالی منطقه برای راه اندازی یورو دیجیتال طی ۲ تا ۴ سال آینده آماده می ‌شوند.

به گزارش کوین دسک، لاگارد روز پنجشنه در نشستی مجازی با جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو آمریکا و اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت:

شاید بهتر باشد که در مسیر راه‌ اندازی یورو دیجیتال قرار بگیریم، به عقیده من این اتفاق رخ خواهد داد.

تا قبل از این، مقامات بانک مرکزی اتحادیه اروپا اعلام کرده بودند که در حال انجام تحقیقات اولیه یورو دیجیتال هستند. همچنین اولی رِن (Olli Rehn)، رئیس بانک مرکزی فنلاند، در گفتگوی ماه گذشته خود با رویترز اعلام کرد که به احتمال زیاد، یورو دیجیتال در دهه آینده راه ‌اندازی می ‌شود.

نظرسنجی بانک مرکزی اروپا از مردم در مورد ارز دیجیتال ملی ( یوروی دیجیتال )

لاگارد اعلام کرده است که راه ‌اندازی یورو دیجیتال زمان ‌بر خواهد بود؛ چراکه در این طرح علاوه‌ بر پیاده‌ سازی زیر ساخت‌ های فنی لازم، بحث مبارزه با پولشویی و جلوگیری از تامین مالی تروریست ‌ها نیز مطرح می ‌شود. وی افزود که بانک مرکزی چین چندین سال است که روی طرح یوان دیجیتال کار می ‌کند. همانطور که قبلا اشاره شده است چین هم‌ اکنون در حال انجام آزمایش‌ های یوان دیجیتال است.

لاگارد معتقد است که اگر یورو دیجیتال بتواند جابجایی ‌های پول میان کشور‌ها را آسان‌ تر کند، لازم است که از آن استفاده شود. وی همچنین به این نکته اشاره می‌ کند که انتظار ندارد پول‌ های کاغذی به کلی از چرخه اقتصاد حذف شوند:

یورو دیجیتال جایگزین پول نقد نخواهد شد، بلکه به عنوان مکملی برای پول نقد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جروم پاول بار‌دیگر تأکید کرد که بانک مرکزی آمریکا در حال بررسی طرح دلار دیجیتال است و هنوز تصمیمی برای راه‌ اندازی ارز دیجیتال ملی آمریکا گرفته نشده است. فدرال رزرو هم ‌اکنون در‌حال بررسی ویژگی‌ ها و راه حل‌ های فنی ممکن برای پیاده ‌سازی دلار دیجیتال است. با این وجود به‌ نظر نمی ‌رسد که تا چند سال دیگر هم خبری از عرضه دلار دیجیتال باشد.

بانک مرکزی اروپا:سال آینده بررسی های لازم برای آزمایش یوروی دیجیتال آغاز می شود

رئیس بانک مرکزی انگلیس اما، در اظهار نظری متفاوت اعلام کرده است که باتوجه به نگرانی‌ هایی که از بابت امنیت اطلاعات و حریم خصوصی درمورد استیبل کوین‌های (Stablecoin) منتشر‌شده در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، ارز دیجیتال ملی (CBDC) می‌ تواند پاسخ مناسبی به این نگرانی‌ ها باشد. اندرو بیلی قبل از این ‌هم اعلام کرده بود که علاقه ‌مند است یک چهار‌چوب بین‌المللی برای استیبل کوین‌ ها تنظیم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن