منو سایت

بازارهای پیش بینی حوزه ارزهای دیجیتال شانس ترامپ و بایدن را برای پیروزی چقدر می داند ؟

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

با گذشت دو روز از انتخابات آمریکا هنوز برنده مشخص نیست، اما بازارهای پیش بینی ارزهای دیجیتال همچنان داغ است و به نفع بایدن دنبال می شود. در بازارهای پیش بینی ارزهای دیجیتال هم کمتر کسی به پیروزی ترامپ امید دارد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به وضعیت شرط‌بندی ها در حوزه ارزهای دیجیتال، جایی که افراد برای پیش بینی های خود باید پول پرداخت کنند.

طبق داده های پلتفرم آگر (Augur)، بزرگترین بازار پیش بینی غیرمتمرکز، به طور میانگین شانس پیروزی بایدن بیش از ۷۰٪ است.

آگر یک پلتفرم غیرمتمرکز پیش بینی روی اتریوم است که در آن افراد می توانند نتیجه رویدادهای مختلف را پیش بینی کنند. مزیت این سیستم نسبت به دیگر پلتفرم ها، غیرمتمرکز بودنِ آن است؛ به این معنا که کنترل سیستم در دست یک شرکت خاص نیست و به لطف سازوکارهای توزیع شده، نتیجه به صورت غیرمتمرکز مشخص می شود و بعد از تعیین نتیجه حق کسی ضایع نخواهد شد. برای شرکت در پیش بینی ها، افراد باید پول (اتر) پرداخت کنند و مانند خرید یک توکن در صرافی، سهام گزینه مورد نظر خود را بخرند. پس از اعلام نتایج (یا قبل از اعلام نتایج، زمانی که نتیجه تقریباً مشخص شده است) افرادی که پیش بینی صحیحی انجام داده باشند، به سود خوبی می رسند و همچنین آنهایی که پیش بینی اشتباه انجام داده باشند، متحمل ضرر خواهند شد. میزان سود و زیان به زمانی بستگی دارد که فرد وارد بازار می شود.

بخوانید : قیمت صعودی بیت کوین همزمان با اعلام نتایج انتخابات آمریکا

در زمان نگارش این مطلب، وضعیت بازارهای آگر نشان می دهد شانس پیروزی بایدن بیشتر از ۸۵٪ است.

شانس پیروزی هر نامزد انتخابات آمریکا طبق داده های پلتفرم آگر – امروز، ۵ نوامبر
شانس پیروزی هر نامزد انتخابات آمریکا طبق داده های پلتفرم آگر – امروز، ۵ نوامبر

با این حال، روز گذشته (۴ نوامبر)، پس از اعلام نتایج اولیه که ترامپ را پیشتاز نشان می داد، پیش بینی ها در آگر به نفع ترامپ بود.

شانس پیروزی هر نامزد انتخابات آمریکا طبق داده های پلتفرم آگر در روز گذشته (۴ نوامبر)
شانس پیروزی هر نامزد انتخابات آمریکا طبق داده های پلتفرم آگر در روز گذشته (۴ نوامبر)

توکن ترامپ و بایدن

نوع دیگر بازارهای پیش بینی ارزهای دیجیتال، خرید و فروش توکن نامزدهای انتخابات است. در صرافی FTX، یکی از بزرگترین پلتفرم های معاملاتی این حوزه، افراد می توانند توکن ها (ارزهای دیجیتال) ترامپ (با نماد TRUMP) و بایدن (با نماد BIDEN) را معامله کنند. این توکن ها در حقیقت نوعی قرارداد آتی هستند که قیمت شان پس از اعلام نتایج، ۰ یا ۱ دلار خواهد شد.

به عنوان مثال، اگر هر توکن ترامپ را با قیمت ۰.۴ خریداری کنید و ترامپ رئیس جمهور شود، ارزش توکن شما به ۱ دلار خواهد رسید که نشان دهنده ۱۵۰٪ سود است. در طرف مقابل، اگر ترامپ رئیس جمهور نشود، قیمت توکن این نامزد به صفر می رسد و عملاً تمام پول خود را از دست می دهید.

قیمت توکن های ترامپ و بایدن در حقیقت می تواند شانس هر نامزد برای پیروزی را نشان دهد.

در زمان نگارش این گزارش، قیمت هر توکن ترامپ در صرافی FTX حدود ۰.۱۲ دلار است و این یعنی ترامپ حدود ۱۲ درصد شانس پیروزی دارد. این در حالی است که روز گذشته، با اعلام نتایج اولیه، قیمت توکن ترامپ تا ۰.۸ دلار هم افزایش یافته بود و این یعنی افراد می توانند قبل از اعلام نتایج هم با نوسان گیری به سود برسند.

نمودار قیمت توکن ترامپ در پلتفرم FTX
نمودار قیمت توکن ترامپ در پلتفرم FTX

توجه: پلتفرم FTX دارای شرایط و مقررات سخت گیرانه است و با توجه به تحریم ها به کاربران ایرانی توصیه می شود که از فعالیت در این پلتفرم خودداری کنند.

با توجه به وضعیت بازارهای پیش بینی، بایدن پیروز انتخابات آمریکا است، مگر اینکه اتفاق خاص رخ دهد و افراد اهل ریسک را به سودهای چند صد درصدی برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن