نماد سایت آی تی ارز

صندوق‌ های تامینی در حال ورود به ارزهای دیجیتال هستند

طبق تحقیقات جدید PricewaterhouseCoopers یا PwC، صندوق‌ های تامینی سنتی(Hedge Funds) به آرامی از سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال استقبال می‌کنند.
به گزارش کوین تلگراف , PwC در چهارمین گزارش سالانه صندوق پوشش ریسک جهانی خود در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که تقریباً یک سوم صندوق‌ های پوشش ریسک سنتی مورد بررسی در حال حاضر در دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) سرمایه‌ گذاری می‌ کنند.
از میان صندوق‌ های تامینی که در حال حاضر در فضای کریپتو سرمایه‌گذاری می‌شوند، ۵۷ درصد، کمتر از ۱ درصد از کل دارایی‌های تحت مدیریت خود را تخصیص داده‌اند. دو سوم از شرکت‌ هایی که در حال حاضر سرمایه‌ گذاری کرده‌اند، قصد دارند تا پایان سال ۲۰۲۲ این میزان را افزایش دهند.

پاسخ دهندگان «عدم قطعیت نظارتی و مالیاتی» را تنها بزرگترین مانع سرمایه گذاری ذکر کردند. به طور خاص، صندوق های تامینی نگران یک محیط نظارتی پراکنده در سطح جهانی و همچنین راهنمایی نامشخص در مورد نحوه اداره طبقه دارایی هستند.

در مجموع ۸۹ صندوق تامینی در این نظرسنجی که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ انجام شد، آورده شده است.

صندوق های سرمایه گذاری و سایر مدیران دارایی های سنتی به تحولات در بخش کریپتو چشم دوخته اند تا بررسی کنند که آیا باید در این فضا سرمایه گذاری کنند یا خیر. در حالی که چندین صندوق تامینی بخش‌های ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کرده‌اند و سرمایه‌گذاری در این فضا را آغاز کرده‌ اند، اکثر شرکت‌ها در حاشیه هستند. جالب اینجاست که یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۱(۱۴۰۰) از ۱۰۰ صندوق تامینی جهانی نشان داد که مدیران انتظار دارند طی پنج سال به طور متوسط ۱۰.۶٪ را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند.

خروج از نسخه موبایل