منو سایت

معاون بانک مرکزی چین : باید به تلاشمان برای ارز دیجیتال ملی سرعت ببخشیم

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یکی از مقامات بلند پایه بانک مرکزی چین می‌ گوید که باید به تلاشمان برای راه اندازی ارز دیجیتال ملی سرعت ببخشیم. این در حالی است که چین همواره در توسعه ارز دیجیتال ملی یا CBDC پیشتاز بوده است.

به گزارش کوین دسک، چن یولو (Chen Yulu)، معاون بانک مرکزی چین به‌ تازگی گفته است که پروژه یوان دیجیتال باید به یک مؤلفه مستقل و اثربخش در زیرساخت مالی چین تبدیل شود.

چن در اظهارات خود که در بولتن خبری بانک مرکزی چین به چاپ رسیده، افزوده است که روند تحقیق و توسعه یوان دیجیتال باید تسریع شود و طرح‌ های آزمایشی تعریف‌ شده در این حوزه نیز باید نشان دهند که ارز دیجیتال ملی کنترل‌ پذیر است و از امنیت پرداخت‌ ها محافظت می‌ کند.

گفتنی است چین به‌ تازگی از راهبرد اقتصادی جدیدی تحت عنوان «چرخش دوگانه» رونمایی کرده است. آن‌ طور که پیداست، این کشور درصدد است تا با اتخاذ این راهبرد، تنش‌ های بین‌المللی تحمیل‌ شده از سوی ایالات متحده را دفع و بیشتر بر پاسخگویی به نیازهای اقتصادی داخلی تمرکز کند.

بانک معروف چین به طور پنهانی کیف پول یوان دیجیتال عرضه کرد

چن درباره یوان دیجیتال می‌ گوید:

ما باید راهبرد چرخش دوگانه را با پیاده‌ سازی نوآوری‌ های مالی پیش ببریم و باز هم میگویم که باید به تلاشمان برای راه اندازی ارز دیجیتال ملی سرعت ببخشیم.

گفتنی است پروژه ارز دیجیتال ملی چین هم‌ اکنون در مراحل پایانی راه‌ اندازی است و در چندین شهر بزرگ، فازهای آزمایشی نهایی خود را سپری می‌ کند.

پیش‌ تر نیز طی هفته گذشته، مقامات شهر شنژن با همکاری بانک مرکزی چین از اجرای طرحی خبر دادند که قرار است طی آن، ۱۰ میلیون یوان دیجیتال میان ساکنان شنژن به‌ قرعه توزیع شود.

چین در صدد آزمایش یوان دیجیتال در فروشگاه آنلاین تحویل غذا

همزمان با انتشار اخبار این قرعه‌ کشی در رسانه‌ های جمعی، هزاران خرده‌ فروش در این طرح ثبت‌ نام کردند تا بخت خود را برای دریافت یوان دیجیتال بیازمایند.

گفتنی است دیگر کشورها هنوز تا راه‌ اندازی ارز دیجیتال ملی، راه درازی را در پیش دارند. شماری از آنها تازه مراحل ارزیابی اولیه را آغاز کرده‌ اند و شماری دیگر از جمله کره جنوبی و ژاپن نیز درصدند آزمایش‌ های اولیه ارز دیجیتال ملی خود را در سال آینده کلید بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن