منو سایت

عدم تمایل نهنگ ها به فروش بیت کوین با قیمت فعلی

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

اگرچه بیت کوین از لحاظ ارزش بازار رتبه اول را دارد، اما نهنگ هایی که از مدت ها قبل این دارایی دیجیتال را انباشت کرده و نفروخته اند، نمی توانند مانع کاهش شدید قیمت این ارز شوند. در ۱۲ مارس سال جاری، قیمت این ارز به سطح ۳۶۰۰ دلار کاهش یافت و بسیاری از نهنگ ها در آن زمان بیت کوین های خود را جابجا نکردند.

داده ها نشان می دهند که علی رغم خطر اصلاح قابل توجه قیمت به منطقه حمایت چندین ساله در ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار، بسیاری از نهنگ ها با خیال راحت بیت کوین های خود را نگه داشته اند.

انتقال بیت کوین توسط یک نهنگ بزرگ
انتقال بیت کوین توسط یک نهنگ بزرگ

برنامه نهنگ ها چیست؟

از سال ۲۰۱۵ تا کنون، زیرساخت هایی که بازار ارز رمزنگاری را تقویت می کنند، به صورت تصاعدی بهبود یافته اند. افتتاح تعداد زیادی نهادهای نظارتی معتبر، در دسترس بودن صرافی های قراردادهای آتی زیاد و وجود صرافی های بزرگ منطقه ای با پشتیبانی خدمات بانکی پایدار از جمله این زیرساخت ها هستند.

نهادهای سرمایه گذاری و معامله گران جزئی پس از اصلاح قیمت، بیت کوین انباشت می کنند. یک گزارش تحلیلی که توسط کوین بیس منتشر شده، نشان می دهد که پس از کاهش قیمت بیت کوین به سطح ۳۷۵۰ دلار در ماه مارس، سرمایه گذاران جزئی بلافاصله اقدام به خرید این ارز کرده اند.

داده های گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نشان دهنده افزایش قابل توجه تقاضای بیت کوین از طرف نهادهای سرمایه گذاری است. هرچه سرمایه گذاران، بیت کوین بیشتری را انباشت کنند، تعداد بیت کوین در گردش کاهش می یابد و این می تواند روند نزولی بازار را تضعیف کند.

با گذشت زمان، این امکان وجود دارد که با نزدیک شدن بیت کوین به عرضه ثابت ۲۱ میلیونی، مراحل اصلاح قیمت ضعیف تر و سریع تر شوند.

علاوه بر این، از نظر نهنگ ها و سایر دارندگان بلند مدت، بیت کوین می تواند بهترین دارایی برای نگه داشتن در دراز مدت باشد، چون وجوه از دست رفته قابل بازیابی نیستند، عرضه این ارز محدود می شود و هاوینگ نرخ عرضه جدید به بازار را کاهش می دهد.

محققان در کوین متریکس گفتند :

یک نهنگ بزرگ دارنده ۵ ساله بیت کوین شناخته شد. هفته گذشته ۶۸۰۰۰ بیت کوین از باند عرضه فعال ۵ ساله منتقل شد و این نشان می دهد که آخرین انتقال روی زنجیره در آوریل ۲۰۱۵ انجام شده است.

حتی با نزدیک شدن به هاوینگ (۱۴ روز دیگر)، هنوز هم احتمال برگشت قیمت به سطوح پایین تر وجود دارد، صرف نظر از این که نهنگ ها تمایلی به فروش بیت کوین های خود ندارند. اما نگرش خوش بینانه نهنگ ها، احتمال سقوط کاپیتولاسیون مانند قیمت را در کوتاه مدت کاهش می دهد.

آیا “قیمت واقعی” بیت کوین به زیر ۳۰۰۰ دلار کاهش یافت؟

تقریبا ۲۴ ساعت پس از سقوط قیمت بیت کوین به سطح ۳۶۰۰ دلار، دوباره به سطح ۴۰۰۰ دلار برگشت و سرانجام در مدت یک ماه به منطقه ۷۰۰۰ دلار افزایش یافت.

طبق گزارش های قبلی، کاهش شدید قیمت از سطح ۸۰۰۰ دلار به سطح ۳۶۰۰ دلار در اثر نقدینگی بسیار بالا در صرافی های قراردادهای آتی و در راس آنها بیت مکس ، رخ داد. بنابراین، معامله گرانی که بدهی زیادی داشتند به نقدینگی روی آوردند و باعث کاهش قیمت شدند. نهنگ ها نقشی در این کاهش قیمت نداشتند.

اقدام دارندگان بیت کوین به این نظریه اعتبار می بخشد که در وهله اول، قیمت بیت کوین هرگز به زیر ۵۰۰۰ دلار کاهش نخواهد یافت و سرمایه گذارانی که در منطقه ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار اقدام به خرید بیت کوین کرده اند، به این زودی اقدام به فروش نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن