نماد سایت آی تی ارز

حجم منتقل‌ شده روزانه تتر از پی ‌پل و بیت کوین جلو زد

تحقیقات تازه نشان می‌ دهد که میانگین ارزش منتقل ‌شده هفت ‌روزه استیبل کوین تتر از ارزش منتقل‌ شده پی‌ پل و بیت کوین در مدت مشابه پیشی گرفته است. حجم منتقل‌ شده روزانه تتر برای نخستین بار است که با این رشد مواجه شده است.

به گزارش کریپتوگلوب، داده هایی که به ‌تازگی توسط کوین متریکز منتشر شده است، نشان می ‌دهد که پس از یک ماه رشد مداوم، میانگین هفت‌ روزه و تعدیل ‌شده ارزش منتقل ‌شده تتر از بیت کوین بیشتر شده است. میانگین ارزش منتقل ‌شده تتر ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) از ۳.۵ میلیارد دلار عبور کرد. این در حالی است که در زمان مشابه، ارزش منتقل ‌شده با بیت کوین ۲.۹۴ میلیارد دلار بوده است.

حجم تراکنش‌های بیت کوین در مقایسه با تتر

کوین متریکز معتقد است که تتر روزبه ‌روز سهم بیشتری از نقل ‌و انتقالات درون شبکه‌ ای را به خود اختصاص می ‌دهد و رسیدن به این عدد، دستاورد بزرگی برای آن به حساب می ‌آید. در حال حاضر، تتر در هشت بلاک چین از جمله اومنی، اتریوم، ایاس، ترون و الگورند در دسترس کاربران است.

استیبل کوین تتر بازار بزرگ کشورهای آسیا و چین را در اختیار دارد

از ابتدای سال جاری میلادی، شاهد رشد گسترده تتر بودیم. این رشد تا جایی بود که عرضه این استیبل کوین به ۱۳ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که در ابتدای سال، عرضه تتر تنها ۴ میلیارد دلار بود. از سوی دیگر، با افزایش تقاضا پیرامون حوزه دیفای، تراکنش‌ های تتر بر روی شبکه اتریوم نیز با جهشی قابل توجه همراه بود و تتر مجبور شد تا از شبکه OMG‌ کمک بگیرد.

جان پاول کونینگ (John Paul Koning)، اقتصاددان و فعال توییتری، در توییت خود ضمن اشاره به گزارش مالی پی‌ پل در سه ‌ماهه دوم امسال گفت که ارزش منتقل‌ شده با استفاده از تتر به‌ صورت روزانه ۲.۹۴ میلیارد دلار بوده است!

برخی از کاربران در جواب این توییت عنوان کردند که مقایسه پی ‌پل و تتر منصفانه نیست؛ چرا که فعالیت پی ‌پل به ‌صورت مداوم بررسی می ‌شود و این در حالی است که تنها صرافی‌ های ارزهای دیجیتال تراکنش‌ های تتر را رصد می کنند.

در پی رکورد شکنی طلا ، افزایش تقاضا برای تتر گلد

تتر نوعی ابزار تسهیل‌ کننده در بازار نیز به حساب می ‌آید. چرا که قیمت آن مثل ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین و اتریوم نوسان ندارد و بسیاری از معامله‌ گران نیز برای برداشت سود خود از این ارز دیجیتال استفاده می‌ کنند. تتر چندی پیش در توییتر خود اعلام کرد که «کاربرد، امنیت و قابل اعتماد بودن» ارزهای دیجیتال باعث شده تا در دوران کرونا در خط اول قرار گیرند. تتر در بخش دیگری از توییت خود می‌ نویسد:

مردم به‌ دنبال جایگزین‌ هایی برای سیستم‌ های بانکی و سیستم‌ های پرداختی هستند که از رده خارج شده‌ اند.

خروج از نسخه موبایل