منو سایت

چانگ پنگ ژائو : ما در ابتدای چندین سال جهش بازار ارزهای دیجیتال قرار داریم

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل صرافی بایننس پیش ‌بینی کرد که چرخه صعودی کنونی در ابتدای راه خود است و روند حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

به گزارش کریپتواسلیت، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) در مصاحبه ‌ای با رن نیونر (Ran Neuner)، هم‌ بنیان ‌گذار آن ‌چین کپیتال (On-Chain Capital)، پیش ‌بینی خود را از چشم‌ انداز بازار ارزهای دیجیتال ارائه کرد.

ژائو گفت:

ما اکنون فقط بخش مسطح موج را شاهد هستیم. موج بزرگ هنوز نیامده است. من فکر می ‌کنم سال‌ های ۲۰۲۱، ۲۰۲۲، ۲۰۲۳، دو یا سه سال طول خواهد کشید یا شاید چهار سال تا این چرخه صعودی به اوج برسد.

البته هیچ کس نمی ‌تواند آینده را دقیق پیش ‌بینی کند. ژائو خود پیشتر گفته است که این اظهارات صرفا نظر شخصی او است و ممکن است کاملا اشتباه باشد.

اما، همانگونه که نیونر اشاره کرده، صرافی بایننس در جایگاهی منحصربه ‌فرد است که با دسترسی به آمارها بتواند چنین پیش ‌بینی‌هایی را مدل ‌سازی کند. مثلا تعداد حساب ‌های افتتاح‌ شده در یک مدت‌ زمان خاص یکی از این آمارها است.

بیشتر بخوانیم : سقوط قیمت بیت کوین ؛ افزایش شدید فروش ماینرها و نبود تقاضا برای خرید

با این حال، ژائو در توضیح چشم‌ انداز چرخه صعودی چند ساله، برای پشتیبانی از پیش ‌بینی خود به تاریخچه قیمتی بیت کوین در کنارِ مدت ‌زمان بازگشت آن به رکورد قیمتی متوسل شد.

او همچنین افزود که هر چرخه‌ صعودی بیت کوین از لحاظ طولی از چرخه پیشین بلندتر بوده است و این به باور ژائو، یکی از ویژگی ‌های بازاری است که ارزش کل آن در طول زمان در حال رشد است.

مدیرعامل بایننس پیش ‌بینی خود را بر همین اساس توجیه کرده و گفت که از اوج سال ۲۰۱۷ سه سال طول کشید تا بیت کوین دوباره رکورد ۲۰ هزار دلار را در پایان سال گذشته ثبت کند.

با توجه به این نکته، ژائو معتقد است که اگر تاریخ تکرار شود، ما احتمالا سه یا چهار سال با رسیدن به اوج چرخه کنونی فاصله داریم.

بازیابی اوج سال ۲۰۱۷ سه سال طول کشید. و ما اکنون در حال کشف قیمت هستیم، به گمان من [ارزش بیت کوین] ۵، ۱۰ یا ۲۰ برابر می ‌شود، ما نمی ‌دانیم. و اگر این اتفاق بیفتد، چندین سال طول خواهد کشید.

اظهارات مدیرعامل بایننس پس از روند نزولی اخیر در بازار ارزهای دیجیتال خبر خوشی است. پس از صعود شگفت ‌آور بیت کوین تا ۴۲,۰۰۰ دلار و افت پس از آن، رویکردها به‌ سوی تثبیت قیمت سوق یافت. در حالی که ترس، بی ‌اعتمادی و تردید مرتبط با بحث‌ های مالیاتی و اتهام‌ های مرتبط با خرج دوباره به عنوان دلایل این روند طرح می‌ شد، شاخص‌ های تکنیکال بازار هم حاکی از آن بود که بیت کوین آماده چنین روندی است.

جالب اینجا است که همانگونه که ژائو گفت، ما در حال حاضر در حال فاز کشف قیمت هستیم، اما تفاوت وضعیت کنونی با روند صعودی سال ۲۰۱۷، حضور سرمایه‌ گذاران نهادی است و این پرسش ‌های بسیاری را درباره چگونگی تاثیر آن‌ها در چرخه صعودی مطرح می ‌کند. آیا ممکن است این چرخه بیش از چهار سال دوام داشته باشد؟ آیا اوج قیمت بیت کوین ممکن است بیش از انتظارات باشد؟

با توجه به اینکه تاکنون هرگز در چنین وضعیتی نبوده‌ ایم، پاسخ به هیچ یک از این پرسش ‌ها ساده نیست. اما یک چیز قطعی است؛ سال پیش رو دوره ‌ای مهم برای این صنعت است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن