منو سایت

آیا احتمال ورود رمز ارز ها در بورس وجود دارد

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره احتمال قانونی شدن معاملات رمز ارز ها در بورس گفت اکنون رمز ارز ها از هیچ جایگاهی در بازار سرمایه برخوردار نیستند، اما اگر روزی بانک مرکزی اقدام به ایجاد محیط قانونی برای آنها کند، در آن زمان تدابیری جهت ابزار سازی رمز ارز ها اتخاذ می‌ کنیم.

به گزارش آی تی ارز و به نقل از ایرنا، محمد علی دهقان دهنوی امروز (چهارشنبه) در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا چند سال گذشته صحبت هایی از احتمال انجام معاملات رمز ارز ها در بورس کالا مطرح بود، آیا اکنون امکان ورود ارز های دیجیتال یا رمز ارز ها در بورس کالا فراهم است یا خیر؟ گفت:

این اقدام هیچگاه در دستور کار سازمان بورس نبوده است.

وی با اشاره به اینکه رمز ارز ها از تکنولوژی بلاکچین یا دیگر تکنولوژی‌ ها استفاده می کنند، افزود:

این تکنولوژی در بسیاری از دیگر بازار ها قابل استفاده است و ما هیچ مانعی برای استفاده از این تکنولوژی نداریم.

دهقان دهنوی با بیان اینکه به نوعی صحبت از پول به میان است، به همین دلیل باید به طور حتم مقرراتی را برای آن در کشور مشخص کرد، گفت:

ظرفیت قانونی رمز ارز ها در کشور فقط در مرحله استخراج است، رمز ارز نوعی کالا است که در اختیار وزارت صنعت قرار دارد و مجوز می دهد تا عده‌ ای آن را استخراج کنند، فعالیت رمز ارز تا این قسمت قانونی است و ما مشکلی با آن نداریم.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه تعیین مقررات رمز ارزی که استخراج می شود و در دست مردم قرار می گیرد بر عهده بانک مرکزی است، گفت:

بانک مرکزی تاکنون هیچ دستور العملی راجع به رمز ارز ها ابلاغ نکرده و آن را به رسمیت نشناخته است. ارزی که در کشور به رسمیت شناخته نشده باشد و بانک مرکزی قواعد و دستور العملی برای آن مشخص نکرده است، به هیچ عنوان نمی تواند جایگاهی را در بازار سرمایه پیدا کند.

بانک مرکزی دستور العمل جدید فعالیت و نظارت بر صرافی‌ ها را منتشر کرد

دهقان دهنوی گفت:

اگر روزی بانک مرکزی به موضوع رمز ارز ها بپردازد و محیط قانونی برای آن ایجاد کند، در آن زمان تدابیری را برای ابزار سازی رمز ارز ها اتخاذ می‌ کنیم اما این اقدام لزوما به معنای استقبال ما از معاملات رمز ارز ها در بازار سرمایه نیست.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه ماهیت رمز ارز در دنیا شناخته شده و از قوانین مشخصی برخوردار نیست، اظهار داشت: گاهی ریسک شدید ریزش برای آن به وجود آمده است و عده ای را مالباخته کرده است.چطور سبد سرمایه‌ گذاری رمز ارز بسازیم؟ + نکاتی برای ساخت پورتفولیوی سود آور!

وی به مقایسه سرمایه‌ گذاری در بازار سرمایه و رمز ارز ها پرداخت و گفت:

ریزش سهام افراد در بازار سرمایه باعث خدشه شراکت فرد در آن شرکت نمی‌ شود، تعداد سهام فرد در آن شرکت ثابت می‌ ماند و ضرر و زیان ایجاد شده در آینده جبران خواهد شد، اما در رمز ارز ها اگر قیمت‌ ها با ریزش همراه شود دیگر هیچ عینیتی وجود ندارد که فرد بخواهد نسبت به آن مدعی باشد، چنین مسایل و وجود ریسک‌ هایی در رمز ارز ها سازمان بورس را محتاط کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن