منو سایت

صرافی های رمزارز به دنبال قانون گذاری در این حوزه هستند

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

دبیر کارگروه تبادل انجمن بلاک چین، درباره وضعیت فعلی صرافی‌ های ارز دیجیتال ایرانی ضمن بیان اینکه احتمال تعطیلی وب ‌سایت ‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال بسیار ضعیف است گفت: «صرافی ‌های رمزارز به دنبال قانون ‌گذاری در این حوزه هستند.»

سروش حسین زاده، دبیر کارگروه تبادل رمزارز انجمن بلاک چین ایران، در واکنش به اخبار منتشرشده در شبکه ‌های مجازی درباره تعطیلی وب ‌سایت ‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال با بیان اینکه این احتمال بسیار «ضعیف» است، گفت:

ممکن است مانند سال‌ های گذشته بسته شدن درگاه و فیلتر شدن اتفاق بیفتد اما با توجه به دغدغه قوه قضاییه و پلیس فتا در کاهش تخلفات این حوزه و جلوگیری از زیرزمینی شدن بازار رمزارزها، فعالیت ‌ها حتی در صورت فیلترشدن وب ‌سایت ‌ها ادامه خواهد یافت تا تعامل و توافق با نهادهای مربوطه صورت پذیرد.

او در بخشی از اظهارات خود در ارتباط با امکان قطع درگاه‌ های بانکیِ مرتبط با خریدوفروش ارزهای دیجیتال گفت:

با هجمه‌هایی که چشم ‌بسته در حال شکل‌ گیری است، ممکن است این اتفاق برای چند روز یا چند هفته رخ دهد و در صورت رخداد، صرافی ‌ها سعی در استفاده از درگاه‌ های جایگزین خواهند داشت.

حسین زاده درباره اخبار روزهای اخیر گفت:

موج تخریبی به وجود‌آمده از نامه یکی از نمایندگان مجلس شروع شد که در آن ابراز نگرانی خود از خروج پول از بورس و روانه‌ شدن آن به سمت بازار رمزارز را در نامه‌ ای به رئیس‌ جمهور اعلام کرده بود و خواستار برخورد با وب ‌سایت‌ های این حوزه شده بود. در روزهای گذشته نیز آقای مانی یکتا، معاون اداره نظام ‌های پرداخت بانک مرکزی، در گفتگوی ویژه خبری مصوبه سال ۹۸ هیئت وزیران را مجدد بازخوانی کردند که تعدادی از کانال‌ های خبری داخل و خارج کشور با تیترهای تحریک برانگیز نظیر «ممنوعیت مبادله رمز ارزها در کشور» بر آتش این قضیه افزودند بدون اینکه نگاهی به متن این مصوبه داشته باشند.

او درباره مصوبه هئیت وزیران اظهار داشت:

هیئت وزیران در این مصوبه استفاده از رمزارز به عنوان پول در مبادلات داخل کشور را غیرمجاز اعلام کرده ‌اند. به عنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید خودرویی معامله کنید طبق این مصوبه مجاز به مبادله آن با رمزارز نیستید. در این مصوبه ریسک خرید و فروش و سرمایه گذاری به خود متعاملین نسبت داده شده و به نحوی حمایت و ضمانت دولت و بانک مرکزی را در این زمینه سلب نموده.

حسین زاده همچنین در مورد قانون‌ گذاری ارزهای دیجیتال گفت:

از ابتدای تابستان ۹۹ که بحث رگولاتوری رمزارزها در فضای خبری ایران مطرح شد تشکل ها و کارگروه ‌هایی به وجود آمد که تلاش‌ هایی برای قانون گذاری این حوزه انجام دادند.

دبیر کارگروه تبادل انجمن بلاک چین ایران از سه تشکل انجمن بلاک چین، نظام صنفی رایانه ‌ای تهران و انجمن فین ‌تک در بانک مرکزی، به‌عنوان نهادی یاد کرد که در تلاش برای تعیین و تعریف چارچوب ‌های فعالیت صرافی های خرید وفروش ارزهای دیجیتال هستند.

در روزهای اخیر حواشی زیادی پیرامون فعالیت وب‌سایت خرید وفروش ارزهای دیجیتال ایجاد شده است و این مسئله نگرانی کاربران و معامله‌ گران را به دنبال داشته است.

باید منتظر ماند و دید که واکنش‌ های نهادهای قانون‌ گذار در قبال ارزهای دیجیتال و وب‌ سایت‌ های خرید وفروش این ارزها چیست و مقررات این حوزه تا چه مرحله ‌ای اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن