منو سایت

دادگاه های چین از بلاک چین برای مهر الکترونیکی اسناد استفاده می کنند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

دادگاه های چین برای محافظت از اسناد قضایی در برابر دستکاری یا آسیب، از مهر الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین استفاده خواهند کرد.

به گزارش کوین تلگراف، چندین دادگاه مختلف در چین، برای ایمن سازی اسناد با مهر الکترونیکی ، فناوری بلاک چین را پیاده‌سازی کرده‌اند.

اداره اجرایی دادگاه خلق در ناحیه هایدیان پکن، یک مهر الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین را به کار گرفته است تا از اسناد در ناحیه چاویانگ محافظت کند.

چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ پکن را به قطب بلاک چین جهان تبدیل کند

براساس گزارشی که گلوبال تایمز (Global Times)، آژانس خبری چین، در ۵ ژوییه (۱۵ تیر) منتشر کرد، با استفاده از مهر الکترونیک با پشتوانه بلاک چین، دادگاه‌ها قادر خواهند بود تا در هر لحظه، به‌شیوه ای ایمن و با کمک نظارت تصویری، اسناد را زیر نظر داشته باشند.

اگر اسناد دستکاری شوند یا آسیب ببینند، سیستم بلاک چین به‌طور خودکار حالت نظارت را روشن می‌کند و هشدارهایی برای شاکی ها‌ و ماموران اجرای قانون می‌فرستد. طبق این گزارش، این سیستم بلاک چینی قادر است از مجرم عکس تهیه کند و آن را به پلتفرم مربوطه ارسال کند.

به نظر می رسد هدف از استفاده از فناوری بلاک چین، ضبط و نگهداری تمام داده ها و محافظت از آنها در برابر دستکاری از سوی طرفین درگیر در پرونده های قضایی باشد. کادر قضایی می توانند از این پلتفرم برای استعلام اطلاعات و اسناد به منظور بررسی تاریخچه عملیات انجام شده در مورد اموال و اسناد مهر شده استفاده کنند.

همانطور که در ابتدا وبسایت مرتبط با دادگاه های محلی، Chinacourt.org، گزارش کرده بود، اولین باری است یک دادگاه پکنی از مهر الکترونیک برای محافظت از اموال و اسناد قضایی استفاده می‌کند. با این حال، طبق گزارش ها، چندین دادگاه دیگر در استان جیانگسو در شرق چین، استان هونان در جنوب چین و استان جیانگشی در شرق چین اعلام کرده اند که از مهرهای الکترونیک مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال ملی چین ( یوآن دیجیتال ) تکمیل شده و به زودی عرضه می گردد

در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ (بهار ۹۸)، بیش از ۳.۱ میلیون پرونده قضایی در چین با استفاده از «دادگاه‌های اینترنتی هوشمند» مبتنی بر بلاک چین و هوش مصنوعی حل و فصل شده اند. به گفته ژانگ ون (Zhang Wen)، رئیس دادگاه اینترنتی پکن، پیاده سازی فناوری بلاک چین به جمع آوری و ارائه مدارک و شواهد در پرونده ها کمک می کند و باعث افزایش اعتبار و اعتماد اجتماعی در کشور می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن