منو سایت

صنعت استخراج رمزارزها به مصرف بهینه‌ی انرژی در چین کمک می‌کند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یکی از شهرهای چین، به تازگی از صنعت بلاک چین خواسته است تا از برق مازاد این شهر در فصل پر باران استفاده کند. برق مازدا در فصول پر باران به شدت افزایش می‌یابد و این مسئله می‌تواند هزینه‌های استخراج را به شدت کم و به استخراج بیت کوین در چین کمک کند .

به نقل از کوین دسک، شهر یاآن (Ya’an)، تنها یکی از چندین شهر واقع در استان‌ کوهستانی سیچوان (Sichuan) است؛ تخمین زده می‌شود که بیش از ۵۰ درصد توان محاسباتی شبکه بیت کوین در این استان قرار دارد. اخیرا، مقامات یاآن با انتشار یک دستورالعمل عمومی از شرکت‌های بلاک چینی خواسته‌اند تا به مصرف برق مازادش کمک کنند. در این دستورالعمل که گفته می‌شود اولین دستورالعمل در نوع خودش در یاآن است، از این شرکت‌ها خواسته شده تا از این فرصت راهبردی بهره ببرند.

اگرچه در این دستورالعمل به طور خاص به استخراج بیت کوین اشاره نشده، اما از نظر میزان مصرف برق، استخراج این ارز دیجیتال به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین فعالیت‌ها در صنعت بلاک چین شناخته می‌شود.

بر اساس گزارش یکی از روزنامه‌های محلی در تاریخ ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت)، دولت در تلاش است تا شهر یاآن را به منطقه نمونه در استفاده از شیوه‌های نوین مصرف برق مازاد و همچنین یک قطب مهم و تاثیرگذار در صنعت بلاک چین در این کشور تبدیل کند.

دستورالعمل منتشرشده توسط مقامات شهر یاآن بر روی این موضوع تاکید دارد که برق مصرفی شرکت‌های بلاک چینی باید از طریق نیروگاه‌هایی تامین شود که به شبکه سراسری توزیع برق چین متصل‌اند.

در این دستورالعمل آمده است:

به این منظور، شرکت‌های بلاک چینی باید تاسیسات خود را در نزدیکی نیروگاه‌های برق که ظرفیت تولید مازاد داشته و به شبکه برق ملی متصل هستند، احداث کنند. شرکت‌های بلاک چینی که در حال حاضر از برق تولیدشده به شکل خصوصی (که به شبکه برق ایالتی متصل نیستند) استفاده می‌کنند نیز باید در موعد مقرر نسبت به اصلاح ساختار خود اقدام کنند.

این دستورالعمل همچنین با تغییر رویکرد سال گذشته دولت مرکزی چین در خصوص فعالیت‌های مرتبط با استخراج بیت کوین همسو است.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین، یکی از ۲۶ وزارتخانه‌ای که شورای دولتی این کشور را تشکیل داده‌اند، در پیش‌نویس دستورالعملی که آوریل سال گذشته (فروردین ۹۸) تهیه شده بود، از استخراج بیت کوین به عنوان یک صنعت نام برده شده بود که باید جلوی آن گرفته شود. با این حال، در نسخه نهایی دستورالعمل که در ماه نوامبر (آبان ۹۸) منتشر شد، این موضوع دیده نمی‌شد.

به طور کلی، منطقه سیچوان چین، هر سال در فصل بارانی، با مشکل هدر رفت برق تولید شده مازاد مواجه است.

برای مثال، مقام ارشد شهر گارز (Garze)، یکی دیگر از مناطق کوهستانی در سیچوان، پیش از این گفته بود، نیروگاه‌های برق آبی در این منطقه تنها در سال ۲۰۱۷ میزان ۴۱٫۵ میلیارد کیلووات‌ساعت برق تولید کردند که تقریبا ۱۶٫۳ میلیارد کیلووات‌ساعت اضافی آن به هدر رفت.

این مناطق در فصل بهار و تابستان معمولا شاهد بارش‌های بسیار خوبی هستند و با توجه به برق تولید شده مازاد نیروگاه‌ها، هزینه برق به شکل محسوسی کاهش می‌یابد.

اما امسال، روند تغییر قیمت بیت کوین پیش از رخداد هاوینگ ، باعث شده تا بسیاری از ماینرها از افزایش سرمایه‌گذاری برای استخراج دلسرد شوند. هاوینگ بیت کوین دو هفته دیگر رخ خواهد داد و پس از آن پاداش استخراج بلاک نصف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن