منو سایت

شهر چنگدو ؛ مکان بعدی آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی چین

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

گفته می ‌شود که شهر چنگدو (Chengdu)، مرکز استان سیچوآن چین، مکان بعدی خواهد بود که آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی چین در آن و در کل سطح شهر انجام خواهد شد.

به گزارش بلاک ‌کریپتو، رسانه‌ های چینی با استناد به اسناد داخلی بانک ارتباطات چین گفته ‌اند که قرار است این آزمایش در تاریخ ۲۷ ژانویه (۸ بهمن) و با دادن ۳۰ میلیون یوان دیجیتال به ارزش ۴.۶ میلیون دلار به شهروندان این شهر جنوب‌ غربی چین توسط مقامات محلی آغاز شود.

علاوه بر این گزارش شده است که JD.com، غول تجارت الکترونیک چین، حدود ۲۰ میلیون یوان دیجیتال دیگر به ارزش ۳.۱ میلیون دلار صادر خواهد کرد که می‌ توان آن را در خریدهای اینترنتی خرج کرد.

بیشتر بخوانیم : بانک معروف چین به طور پنهانی کیف پول یوان دیجیتال عرضه کرد

این یوان‌ دیجیتال رایگان از طریق قرعه‌ کشی در شهر شهر چنگدو توزیع خواهد شد؛ همان گونه که در آزمایش‌ های قبلی در اکتبر سال گذشته (مهر) در دو شهر شنژن و سوژو انجام شد.

بر اساس این گزارش، انتظار می ‌رود که ثبت ‌نام برای قرعه ‌کشی از ۸ بهمن آغاز شود و برندگان یوان دیجیتال در قرعه‌ کشی می ‌توانند از ۴ تا ۲۶ فوریه (۱۶ بهمن تا ۸ اسفند) آن را در جشنواره سال نو «لونار» در فروشگاه‌ های محلی خرج کنند.

دولت محلی هنوز هیچ اطلاعیه‌ ای از طریق کانال‌ های رسانه‌ ای رسمی خود درباره این آزمایش منتشر نکرده است و هنوز مشخص نیست چه تعداد از ساکنان شهر می ‌توانند در این آزمایش شرکت کنند.

در همین گزارش آمده است که شهر سوژو که اولین آزمایش یوان دیجیتال خود را در ماه دسامبر (آذر) انجام داده است، قرار است در ۲۷ ژانویه (۸ بهمن) با صدور ۴۰ میلیون یوان دیجیتال دیگر به ‌ارزش ۶.۱ میلیون دلار، دومین آزمایش خود را در سطح کل شهر آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن