منو سایت

اکوسیستم چین‌ لینک سال ۲۰۲۲ را با پشتیبانی از ۱,۰۰۰ پروژه آغاز کرد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

در سال گذشته میلادی پذیرش گسترده‌ تر سرویس Data Feed چین‌ لینک همراه با ارائه سرویس‌ های جدید مبتنی بر محاسبه، منجر به افزایش استفاده از این بلاکچین شد. اکوسیستم چین‌ لینک سال ۲۰۲۲ را با پشتیبانی از بیش از ۱,۰۰۰ پروژه آغاز کرد و به لطف قراردادهای هوشمند ترکیبی (Hybrid Smart Contract)، این پروتکل با پشتیبانی از ۷۰۰ شبکه اوراکل، از بزرگ‌ ترین مجموعه سرویس‌ های غیر متمرکز بهره می‌ برد.

به گزارش از کریپتو اسلیت ، چین‌ لینک سال ۲۰۲۲ را با پشتیبانی از بیش از ۱,۰۰۰ پروژه آغاز کرد که نیمی از آن‌ها در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاده بود. در طی سال گذشته میلادی سرویس‌های چین‌ لینک روی تعدادی از پروژه‌های لایه ۱ و لایه ۲ مانند آربیتروم، آوالانچ، بایننس اسمارت چین، اتریوم، فانتوم، هارمونی، هکو، مون‌ریور، اپتیمیسم، پالیگان استارک‌ ویر و ایکس‌ دی مورد استفاده قرار گرفت.

پروژه‌ هایی که از چین‌ لینک استفاده می‌کنند

به علاوه چین لینک برای تامین نیاز راهکارهای درون زنجیره‌ ای، به صورت فعالانه پروتکل تعامل میان زنجیره‌ ای (CCIP) را توسعه داده است. در ابتدای سال ۲۰۲۱ چین لینک به ارزش تضمین شده (TVS) ۷ میلیارد دلاری دست یافت که این رقم تا پایان سال به ۷۵ میلیارد دلار رسید.

در حال حاضر بیش از ۷۰۰ شبکه اوراکل غیرمتمرکز به طور رسمی و تعداد زیادی بلاکچین به صورت غیر رسمی از سرویس‌ های چین‌لینک استفاده می‌کنند. بیش‌ ترین مورد استفاده آن‌ها مربوط به سرویس فید داده چین‌ لینک در برنامه‌ های حوزه دیفای و بازارهای مالی است.

در سال ۲۰۲۱ چین‌ لینک سرویس‌ های مختلفی را برای بلاکچین‌ های مختلف با هدف محاسبات خارج از زنجیره امن فراهم آورد. به عنوان مثال تابع تصادفی قابل تایید (VRF) چین‌لینک که برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۲۰ بر روی اتریوم اجرا شد، در سال ۲۰۲۱ با شبکه‌های بایننس اسمارت چین و پالیگان گسترش یافت. VRF به قرادادهای هوشمند دسترسی به یک منبع امن درون‌زنجیره‌ای تصادفی را می‌داد که مورد نیاز NFTها، بازی‌ ها و برنامه‌ ها بود. تابع VRF چین‌ لینک در سال ۲۰۲۱ به تعداد بیش از ۲.۵ میلیون درخواست از طرف برنامه‌ های غیرمتمرکز رسیدگی کرده است.

میزان استفاده از VRF چین‌لینک

چین لینک کیپرز (Keepers) نیز در سال ۲۰۲۱ به اکوسیستم چین‌ لینک افزوده شدند که وظیفه آن‌ها افزایش پشتیبانی از محاسبات بیرون از زنجیره بود و توسعه‌دهندگان را قادر می‌ساخت که وظایف توسعه‌ای را برون‌سپاری و ساده کنند.

سرویس فیدهای قیمتی چین‌لینک نیز به پروتکل Off-Chain Reporting) OCR) به روزرسانی شد و توانست داده‌های دنیای واقعی را تا ۱۰ برابر بیشتر به زنجیره تحویل دهد. در سال ۲۰۲۱ اوراکل‌های چین‌لینک توانستند دامنه داده‌های موجود در زنجیره را گسترش دهند و به پشتیبانی از گواه اثبات ذخیره (proof of reserve)، گواه اثبات تامین (Proof of Supply)، قیمت گس اتریوم، ارزش کلی بازار، ارزش کل قفل شده (TVL) در برنامه‌های حوزه دیفای، نتایج بازی‌های ورزشی، فراخوان‌ های رقابیت‌های انتخاباتی، داده‌های هویتی، معیارهای انطباق و گزارش‌ های هواشناسی بپردازند. با این اوصاف چین‌لینک توانست به حجم بیش از ۱.۱ میلیارد داده تحویل داده شده به زنجیره برسد.

حجم داده‌های تحویل داده شده به زنجیره از طرف چین‌لینک

در سال ۲۰۲۱ شرکت‌ های جهانی مانند Associated Press، AccuWeather و سرویس‌های تحت وب آمازون از اکوسیستم چین‌ لینک به عنوان دروازه‌ ای به اقتصاد مبتنی بر بلاکچین استفاده کردند.

با در دسترس قرار گرفتن داده‌ها بر روی زنجیره، قرادادهای هوشمند ترکیبی بیش‌تر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در زمان نگارش این خبر قیمت چین لینک با ۱۷٪ افزایش نسبت به هفته گذشته به ۲۷.۶ دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن