منو سایت

کاردانو کیف پول Daedalus 1.0 را برای شبکه اصلی عرضه کرد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

آی‌اواچ‌کی (IOHK)، نسخه ۱.۰ ددالوس (Daedalus) را عرضه کرد. این کیف پول، اولین نسخه نهایی از کیف پول فول نود شبکه بلاک چین کاردانو و ارز دیجیتال این شبکه (ADA) است که به صورت عمومی عرضه شده است.

به گزارش کریپتو بریفینگ، ویژگی اصلی ددالوس، فول نود بودن آن است؛ به عبارت دیگر، ددالوس تمام دفتر کل شبکه کاردانو را که حاوی تمام تراکنش‌هاست دانلود می‌کند.

این روند باعث افزایش امنیت این کیف پول نیز می‌شود. ددالوس، برخلاف کیف پول‌های سبک مانند یوروی (Yoroi)، برای انجام تراکنش‌ها نیازی به طرف‌های سوم ندارد. در نتیجه، نیازی نیست که کاربران به چنین طرف‌هایی اعتماد کنند.

اگرچه روند دانلود اطلاعات کمی زمان‌بر است، اما این زمان چندان طولانی هم نیست؛ چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل آی‌او‌اچ‌کی می‌گوید که حدودا بین پانزده تا نود دقیقه طول می‌کشد تا بلاک چین دانلود شود و حدود بیست تا سی دقیقه هم برای بازیابی یک کیف پول زمان نیاز است.

هاسکینسون خاطرنشان می‌کند که این کیف پول دارای ویژگی‌هایی نظیر کیفیت، سرعت و زیبایی ظاهری است.

پشتیبانی از چندین کیف پول کاردانو، سازگاری با هر سه سیستم‌عامل اصلی، خبرنامه داخلی در برنامه و قابلیت شخصی سازی ظاهری، از جمله ویژگی‌های دیگر ددالوس است.

هاسکینسون همچنین خاطر نشان می‌کند که کیف پول ددالوس در آینده از توکن‌های اوراق بهادار (Security Tokens)، توکن‌های سفارشی و کارکردهای سازمانی مثل صنعت فناوری تبلیغات (ad-tech) و ردیابی در زنجیره تأمین پشتیبانی خواهد کرد.

ددالوس بخشی از به‌روزرسانی بایرون ریبوت (Byron Reboot) است که اول آوریل (۱۳ فروردین ۹۹) عرضه شد. بایرون ریبوت، فازی پس از دوره بایرون و فاز پیش از به‌روزرسانی شلی (Shelley) است.

با عرضه شبکه اصلی شلی، تمام کاربران شبکه پاداش سهام‌گذاری (Staking) خود را دریافت خواهند کرد. امکان دریافت پاداش سهام‌گذاری از دسامبر گذشته (آذر ۹۸)، در شبکه آزمایشی سهام‌گذاری کاردانو برای مشترکین اولیه فراهم شده است.

کاردانو تصمیم گرفته است تا زمان دقیق ورود به فاز شلی را اعلام نکند. با این حال، به‌روزرسانی امروز حاکی از آن است که IOHK از ماه می (اواسط اردیبهشت) زیر ساخت‌های لازم برای شلی را وارد فاز عملیاتی کند. برآوردهای دیگر نشان می‌دهد که ورود به این فاز تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ انجام خواهد شد.

شلی آغازگر دوران گوگن (Goguen) برای شبکه کاردانو خواهد بود و روی استفاده‌های تجاری و همکاری با شرکت‌های دیگر تمرکز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن