منو سایت

مرد ۴۵ ساله آمریکایی برای خرید سلاح شیمیایی با بیت کوین دستگیر شد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

روز گذشته، یک مرد ۴۵ ساله آمریکایی ساکن میزوری به اتهام تلاش برای خرید سلاح شیمیایی روی دارک وب با پرداخت ۱۵۰ دلار بیت کوین، دستگیر شد.

به گزارش کوین دسک، جیسون ویلیام سیه ‌سر (Jason William Siesser) در دادگاه ناحیه ‌ای غرب میزوری اعتراف کرد که دو بار طی تابستان سال ۲۰۱۸، تلاش کرده تا با پرداخت ۵۲ دلار در قالب بیت کوین، دو شیشه کوچک از یک سلاح شیمیایی ناشناس را خریداری کند.

بازپرسان این پرونده گفته‌ اند که این ماده شیمیایی، بسیار سمی است و می ‌توان از آن برای کشتن ۳۰۰ نفر استفاده کرد. بنابر شواهد به‌ دست آمده، سیه ‌سر به فروشنده این ماده شیمیایی گفته بوده که قصد دارد بلافاصله از آن استفاده کند.

اظهار نظر جدید بنیان‌گذار بازار دارک وب سیلک رود: هیچ چیز نمی‌تواند جلوی رشد بیت کوین را بگیرد

گفتنی است مأموران اف‌ بی ‌آی، در عرض چند دقیقه از تحویل بسته پستی به سیه‌ سر در اواخر اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷)، وی را بازداشت کردند. وی همچنین به سرقت و جعل هویت نیز اعتراف کرده است. آن‌ طور که پیداست، سیه ‌سر آدرس پستی یک نوجوان را به‌ عنوان آدرس گیرنده روی بسته پستی درج کرده بود تا از ردگیری احتمالی خود جلوگیری کند.

شایان ذکر است که بسته دریافتی سیه‌ سر، حاوی ماده‌ ای بی‌اثر است و به‌خودی خود نمی‌تواند یک سلاح شیمیایی قلمداد شود. علاوه‌ براین، مأموران اف ‌بی ‌آی توانستند در محل زندگی سیه ‌سر، سه ماده شیمیایی بالقوه‌ مرگبار (آرسنید کادمیوم، فلز کادمیوم و هیدروکلریک اسید) را کشف و ضبط کنند.

بنابر اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده، سیه‌ سر برای خرید سلاح شیمیایی دست ‌کم با مجازات ۵ سال زندان روبه ‌رو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن