منو سایت

تحلیل قیمت بیت کوین:آیا از مقاومت ۱۱۶۰۰ دلاری عبور خواهد کرد ؟

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

مقاومت ۱۱۶۰۰ دلاری بیت کوین اثبات کرده است که می تواند مانع مستحکمی برای گاوهای بازار باشد. در چارت بیت کوین، SMA100 روزانه از روی SMA50 روزه گذر کرده است که یک نشانه نزولی می باشد. 

به نقل از اف ایکس استریت ، بعد از این که بیت کوین بر روی SMA 100  حمایت شد، این رمز ارز توانست از تاریخ ۷ اکتبر(۱۶ مهر) تا ۱۲ اکتبر(۲۱ مهر) خودش را از ۱۰۶۰۰ دلار به ۱۱۵۰۰ دلار برساند. از آن تاریخ به بعد، بیت کوین چندین مرتبه در مقاومت ۱۱۶۰۰ دلار پس زده شد و نزول قیمتی را تا ۱۱۳۵۰ دلار تجربه کرد. 

BTC/USD چارت روزانه

BTC/USD چارت روزانه

همچنین در این چارت می توان دید که SMA100 روزانه، SMA50 روزه را قطع کرده است که نشانه نزولی می باشد و می تواند قیمت را تا نقطه ی قطاع دو SMA پایین بیاورد. این نقطه در محدوده ی حمایت ۱۰۸۲۵ دلاری قرار دارد. در این سطح حمایت، ۱.۴ میلیون آدرس بلاک چینی، ۹۶۰۰۰۰ بیت کوین را خریداری کرده اند. در صورت شکست این ناحیه، حمایت های بعدی در ۱۰۵۰۰ دلار و ۹۷۰۰ دلار(SMA200) قرار دارند. 

BTC IOMAP

نهنگ های بازار نیز با فروش دارایی های خود بر فشار فروش در بازار افزوده اند. تعداد آدرس های بلاک چینی دارنده ی ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین از ۲۰۸۲ عدد در تاریخ ۱۳ اکتبر(۲۲ مهر) به ۲۰۷۸ عدد در تاریخ ۱۶ اکتبر(۲۵ مهر) رسیده است. به طور مشابه، تعداد آدرس های بلاک چینی دارنده ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ بیت کوین از ۱۰۹ عدد در تاریخ ۱۲ اکتبر(۲۱ مهر) به ۱۰۴ عدد در تاریخ ۱۶ اکتبر(۲۵ مهر) رسیده است.

چارت توزیع هولدر های بیت کوین

BTC holders distribution

چگونه گاوها می توانند از این شرایط عبور کنند؟

گاو های بازار در صورتی می توانند از این شرایط نجات یابند که مومنتوم صعودی قیمت را به دست بیاورند و از مقاومت ۱۱۶۰۰ دلاری بیت کوین بگذرند. در صورت شکست این ناحیه، مقاومت بعدی در ۱۱۸۵۰ دلار قرار دارد. اگر گاو ها موفق به شکست این مقاومت شوند، آنگاه می توانند قیمت بیت کوین را به ۱۳۰۰۰ دلار نیز برسانند. 

سطوح کلیدی قیمت بیت کوین

خرس های بازار تلاش خواهند کرد که قیمت را به نقطه ی تقاطع SMA50 و SMA100 روزه برسانند. این ناحیه در ۱۰۸۲۵ دلار قرار دارد و در صورت شکست آن بیت کوین به ناحیه حمایتی در ۱۰۵۰۰ دلار خواهد رسید. این دو سطح حمایتی قدرت کافی برای جذب  فشار فروش زیادی را دارند.

در آن سوی دیگر، گاو های بازار نیاز دارند که از سد مقاومت ۱۱۶۰۰ دلاری بیت کوین بگذرند و در صورت موفقیت در این کار مقاومت بعدی در ۱۱۸۵۰ دلار قرار می گیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن