منو سایت

نصف شدن تورم بیت کوین بعد از هاوینگ ؛ ۵۰ درصد میانگین جهانی

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

تحلیلگر حوزه ارزهای دیجیتال، متی گرینسپن (Mati Greenspan)، یادآور شد که نرخ تورم سالانه بیت کوین پس از رویداد هاوینگ در ماه می (اواخر اردیبهشت)، از ۳.۶۵ درصد به ۱.۸ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش کوین تلگراف، نرخ تورم سالانه بیت کوین پس از رخداد هاوینگ پاداش بیت کوین در ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت)، به حدود نصف میانگین جهانی خواهد رسید.

متی گرینسپن، ۲۶ آوریل (۷ اردیبهشت) در حساب توییتر خود گفت که نرخ تورم بیت کوین ۱۵ روز دیگر و پس از وقوع هاوینگ، از ۳.۶۵ درصد (هنگام انتشار این مطلب) به ۱.۸ درصد خواهد رسید. نرخ تورم جهانی در سال ۲۰۱۹ برابر با ۳.۱۴ درصد بود. این رقم از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا‌کنون، به ۳.۶۵ درصد رسیده است. گرینسپن در توییتی می‌نویسد:

در عرض تنها ۱۵ روز، نرخ تورم سالانه بیت کوین از ۳.۶۵ درصد به تنها ۱.۸ درصد… حدود نصف نرخ تورم سالانه جهانی خواهد رسید. در این مرحله، حتی به افزایش پذیرش و به کار‌گیری این ارز دیجیتال برای افزایش ثبات قیمت نیازی نیست. ساتوشی یا می‌دانسته که چه کار می‌کند یا واقعاً خوش شانس بوده است.

نمودار نرخ تورم سالانه از ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۴ که گرینسپن در توییتر خود منتشر کرد
نمودار نرخ تورم سالانه از ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۴ که گرینسپن در توییتر خود منتشر کرد

بسیاری اظهار داشته‌اند که نرخ تورم پایین، الزاماً منجر به جذب خریداران جدید نخواهد شد؛ اما حقیقت آن است که نرخ تورم بیت کوین پس از وقوع هاوینگ (دو هفته دیگر) از میانگین نرخ تورم جهانی و تورم طلا (که هنگام نوشتن این مطلب برابر با ۲.۵ درصد است) کمتر خواهد شد. به دنبال سقوط بازار در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند ۹۸)، همبستگی قوی‌تری میان بیت کوین و این دارایی (طلا) ایجاد شده است.

در پی «تسهیلات کمی نا‌محدود» دولت آمریکا در واکنش به بحران اقتصادی، بیت کوین می‌تواند سرپناهی در برابر تورم‌ها باشد. این موضوع پیش از این، در کشور‌هایی مانند ونزوئلا و زیمبابوه، که هر دو اقتصاد‌هایی تحت تورم شدید دارند نیز اتفاق افتاده است.

در صورت افزایش تقاضا برای بیت کوین با وجود ذخایر ثابت ارز و نرخ تورم پایین پس از هاوینگ، احتمال می‌رود که در آینده‌ای نزدیک، این ارز دیجیتال، روندی صعودی را تجربه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن