منو سایت

بایننس کوین با شکست یک مقاومت مهم، جایگاه XRP در جدول را از آن خود کرد

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

با افزایش قیمت بایننس کوین (BNB) توکن XRP برای اولین بار از ماه ژوئن ۲۰۱۴ تاکنون در سایت کوین مارکت کپ به رتبه هفتم سقوط کرد.

در سال ۲۰۱۴، رتبه توکن XRP به پایینتر از دوج کوین رسیده بود. گفتنی است دوج کوین در حال حاضر به دلیل توجه بیش از حد از جانب سلبریتی‌ ها و خرده سرمایه ‌گذاران در حال رشد است.

اکنون بایننس کوین (BNB) از صرافی بایننس توانسته است جایگاه XRP را از آن خود کند و از آن پیشی بگیرد.

رتبه بندی ارزهای دیجیتال

بایننس کوین پس از آنکه در ماه فوریه ۲۰۱۹ برای اولین بار به ۱۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار راه یافت، خود را در این محدوده حفظ کرده است. هرچند، تاکنون حضور BNB در میان ارزهای دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار به چشم نیامده است.

شرایط در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ تغییر کرده است. قیمت BNB طی دو ماه گذشته بیش از ۳۶۰ درصد افزایش یافته است و آلتکوین ‌های برتر را به چالش کشیده است. در تاریخ ۱۷ فوریه، قیمت BNB به رکورد ۱۷۵ دلار رسیده است.

بایننس اسمارت چین (BSC)، بلاک چین موازی با بایننس چین پس از عرضه در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ با موفقیت توانسته است که وارد حوزه دیفای شود.

در حال حاضر، تراکنش ‌های BSC دو برابر بیشتر از اتریوم بوده است. شاید دلیل این موضوع، کارمزدهای بسیار زیاد تراکنش ‌های شبکه اتریوم باشد. پنکیک ‌سواپ (PancakeSwap) هم‌ اکنون دومین صرافی غیرمتمرکز بزرگ است.

اگرچه بایننس، بزرگترین دارنده توکن BNB، تاثیر زیادی بر BSC دارد، اما به نظر نمی ‌رسد افزایش چشمگیر تعداد کاربران BSC به دلیل نکات مثبت غیرمتمرکزسازی باشد.

نزدیک تر شدن اتریوم به قیمت ۲۰۰۰ دلار

علیرغم پیدایش چندین رقیب قدرتمند که به دنبال کسب سهم اتریوم از بازار دیفای هستند، اما قیمت این ارز دیجیتال هم ‌چنان به سمت ۲۰۰۰ دلار پیش می ‌رود.

افزایش ۲۰ درصدی قیمت BNB

طی چند روز گذشته، بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین با افزایش قیمت همراه بوده ‌اند. قیمت BNB توانست سطح حمایتی بالاتر از ۱۲۰ دلار ایجاد کند و روند صعودی قوی دیگری را آغاز کند.

قیمت BNB توانست از سطح مقاومتی ۱۵۰ دلار عبور کند و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه قرار بگیرد. هم‌ چنین BNB توانست از خط روند نزولی با سطح مقاومتی نزدیک به ۱۳۰ دلار در نمودار ۴ ساعته عبور کند.

قیمت BNB بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت و حتی به سطح بالاتر از ۱۷۰ دلار رسید. رکورد جدیدی نزدیک به قیمت ۱۷۶ دلار ثبت شد و اکنون قیمت BNB ثابت مانده است. BNB در صدد دستیابی به سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصد روند صعودی از قیمت ۱۲۶ به ۱۷۶ دلار است.

سطح حمایتی مهم بعدی نزدیک به سطح ۱۵۰ دلار است. این سطح نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد روند صعودی از قیمت ۱۲۶ به ۱۷۶ دلار است.

بیشتر بخوانیم : بلاک چین اولنچ درگیر باگ شد و با سقوط شدید قیمت مواجه گردید

اگر قیمت BNB بالاتر از ۱۵۰ دلار باقی بماند، ممکن است روند صعودی آن ادامه یابد. سطح مقاومتی اولیه در روند صعودی بر روی ۱۷۵ یا ۱۷۶ دلار است.

عبور از این سطح می‌ تواند روند صعودی ۱۰ الی ۱۵ درصدی را امکان ‌پذیر سازد. در این صورت، احتمالا قیمت به رکورد ۲۰۰ دلار برسد.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD چهار ساعته: اندیکاتور MACD در حال پیشروی در محدوده صعودی است.

اندیکاتور RSI چهار ساعته: اندیکاتور RSI در حال حاضر در محدوده اشباع خرید است.

سطوح حمایتی مهم: ۱۶۰، ۱۵۰ و ۱۲۵ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۱۷۵، ۱۸۰ و ۲۰۰ دلار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن