خبرگزاری بلومبرگ : به احتمال زیاد یک صفر به قیمت بیت کوین اضافه می شود

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

خبرگزاری بلومبرگ در تازه ‌ترین گزارش خود از وضعیت بازار ارزهای دیجیتال عنوان کرده است که احتمال شش رقمی شدن قیمت بیت کوین وجود دارد.

به گزارش کوین تلگراف، بلومبرگ در این گزارش ضمن اشاره به این مسئله که بیت کوین در طول ۴ سال از ۱,۰۰۰ دلار به ۱۰,۰۰۰ رسید، عنوان می‌ کند که اوج قیمت این ارز دیجیتال هنوز به نقطه نهایی خود نرسیده است. با وجود اینکه بلوغ بیت کوین روندِ افزایش قیمتش را کم کرده است، اما به عقیده بلومبرگ در آینده شاهد جهش دوباره در قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال خواهیم بود. در گزارش بلومبرگ آمده است:

اگر بیت کوین گذشته را دوباره تکرار کند، با وجود بلوغی که به آن رسیده است، حدودا دو برابر زمانی که طول کشید یک صفر دیگر به ۱,۰۰۰ دلار اضافه کند، طول خواهد کشید تا به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد. این اتفاق ممکن است سال ۲۰۲۵ رخ دهد.

با وجود اینکه شاید پیش ‌بینی بلومبرگ در نگاه اول کمی اغراق ‌آمیز تلقی شود،‌ اما در مقایسه با پیش ‌بینی ‌هایی که در ماه‌ های گذشته دیده ‌ایم، محافظه‌ کارانه به حساب می ‌آید. پلن ‌بی (PlanB)، یکی از تحلیل ‌گران مطرح توییتری و خالق مدل انباشت به عرضه، در پیش ‌بینی اخیر خود از قیمت بیت کوین، عنوان کرد که با تکیه بر مدل پیش ‌بینی قیمت انباشت به عرضه، قیمت این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

ثبات قیمت بیت کوین در ۲ سال اخیر خیره کننده است

علاوه بر داده‌ های تاریخی، بلومبرگ معتقد است که فاکتورهای بنیادینِ عرضه و تقاضا نیز حاکی از افزایش قیمت هستند. طبق این اطلاعات،‌ چیزی در حدود ۹۰ درصد از مجموع عرضه بیت کوین تا به امروز استخراج شده است. از سوی دیگر، عطش نهادهای مالی و بنگاه‌ های اقتصادی نظیر صندوق سرمایه‌ گذاری گری اسکیل (Grayscale)، برای خرید بیت کوین روزبه ‌روز بیشتر می‌ شود. بیت کوین ‌های تحت مدیریت گری اسکیل در یک قدمی رسیدن به ۵۰۰,۰۰۰ واحد قرار دارد.

بلومبرگ در گزارش خود، هدف کوتاه‌ مدت برای قیمت بیت کوین را اوج سال ۲۰۱۹ در محدوده ۱۴,۰۰۰ دلاری، تعیین کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن