منو سایت

هش ریت بیت کوین پیش از هاوینگ به رکورد جدیدی رسید

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به گزارش کوین تلگراف، سقوطی که اواسط ماه مارس (اسفند) شاهدش بودیم سبب شده بود تا بسیاری از ماینرها دستگاه‌های خود را خاموش کنند، اما حالا و با سوددهی بیشتر استخراج و ورود دوباره ماینرها به شبکه، هش ریت بیت کوین به بیش از ۱۴۲ اگزاهش بر ثانیه (EX/S) رسیده است.

رکورد قبلی ۸ مارس (۱۸ اسفند ۹۸) ثبت شده بود. در آن زمان نرخ هش شبکه ۱۲۳ اگزاهش بر ثانیه بود.

در حالی شاهد رسیدن به رکوردی جدید هستیم که هاوینگ بیت کوین ۸ روز دیگر با ما فاصله دارد.

دو هفته پس از ۸ مارس و رسیدن هش ریت بیت کوین به ۱۲۳ اگزاهش بر ثانیه، شاهد کاهش ۴۰ درصدی آن بودیم، تا جایی که نرخ هش شبکه به ۷۵ اگزاهش بر ثانیه رسیده بود.

همزمان با افزایش قیمت در شش هفته پس از این سقوط، هش ریت بیت کوین نیز ۹۰ درصد از توان از دست رفته‌اش را احیا کرد. به گفته تحلیل‌گران، ترکیبِ افزایش قیمت و از دور خارج شدنِ قریب‌الوقوع بسیاری از دستگاه‌های ای‌سیک قدیمی به واسطه هاوینگ باعث شده تا نرخ هش شبکه در کمتر از دو ماه، دو برابر رشد کند.

جانسون ژو (Johnson Xu)، مدیر ارشد بخش تحلیل شرکت توکن اینسایت (TokenInsight)، معتقد است که تعداد زیادی از ماینرهای نسل قبل مانند S9s، مدت کوتاهی پس از هاوینگ از رده خارج خواهند شد.

علیرغم اینکه هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج، رویدادی است که باعث از خارج شدن بسیاری از ماینرها از این حوزه می‌شود، ژو معتقد است که این رویداد تاثیری مثبت دارد. او در این خصوص گفت:

هاوینگ تجدید توازنی مفید است که شبکه [بیت کوین] را مجبور می‌کند تا به شبکه‌ای کارآمد تبدیل شود، شبکه‌ای که در آن حاشیه سود ماینرها کافی است.

هاوینگ بیت کوین باعث ایجاد آشوبی کوتاه مدت در شبکه خواهد شد، با این حال به محض اینکه سختی شبکه اصلاح شود و به محدوده توازن برسد، شاهد آن خواهیم بود که شبکه بیت کوین به سرعت به وضعیتی با ثابت باز می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن